Про це пише 24 Канал з посиланням на заяву віцепремʼєрки з питань євроінтеграції та міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної, яку цитує Суспільне.
До теми З якого віку мобілізують: пояснюємо тонкощі
Міжнародні партнери пропонували знизити мобілізаційний вік в Україні
Раніше в Сполучених Штатах Америки Україні пропонували знизити мобілізаційний вік до 18 років. На думку партнерів, це може допомогти посилити Збройні Сили України, адже Росія не зупиняє мобілізаційні процеси та нарощує кількість людей на фронті.
Проте, за словами Ольги Стефанішиної, таке відповідальне рішення не може бути продиктоване посадовцями Білого дому або ж іншими партнерами.
Це не позиція – це реальність. Воїни мають бути забезпечені. Я особисто сприймаю це як бажання зняти відповідальність за ті домовленості, які були раніше,
– зазначила Стефанішина в коментарі журналістам.
Тема мобілізації громадян з 18 років вже обговорювалася на зустрічах з посадовцями Європейського Союзу. Тоді віцепрем’єрка відповіла, що в Україні немає відповідної підготовки та можливостей, щоб знизити мобілізаційний вік.
Позиція України щодо мобілізації з 18 років
- Пропозицію мобілізувати на війну чоловіків із 18 років не підтримали ні Президент України Володимир Зеленський, ні Верховна Рада. Натомість високопосадовці заявляють, що нині важливо забезпечувати технікою наявні бригади.
- Деякі українські політики та військові висловили думку про те, що в Україні можна мобілізувати громадян 20 – 21 років. Адже молодь може краще орієнтуватися у сучасних технологіях, які використовуються на фронті.
Источник: www.24tv.ua