Як працював культурно-археологічний центр «Пересопниця» у 2024 році

Як працював культурно-археологічний центр «Пересопниця» у 2024 році - INFBusiness

У Культурно-археологічному центрі «Пересопниця» підбили підсумки своєї роботи за 2024 рік.

Синулоріч заклад відвідали майже 4000 осіб. Для них організували майже 300 екскурсій, серед яких були спеціальні акції та безкоштовні заходи для військовослужбовців і ветеранів.

Однією з важливих подій стало відкриття виставкового простору «Пересопниця Арт», яке було здійснено за підтримки уряду Німеччини та Goethe-Institut.

Окрім того, в центрі відзначили 875-річчя першої згадки Пересопниці як князівської столиці, а також були представлені численні виставки, зокрема роботи Наталії Дребот та експозиція вишитих картин «Волинський бузок».

Як працював культурно-археологічний центр «Пересопниця» у 2024 році - INFBusiness

Влітку науковці центру провели археологічні розкопки в урочищі Пастівник, де було знайдено господарську будівлю Х століття з глинобитною піччю, а також фрагменти глиняного посуду та інші артефакти, що датуються Х-XІІ століттям. Ці знахідки стали важливим внеском у вивчення історії регіону.

До річниці завершення написання Пересопницького Євангелія, в центрі організували презентацію факсимільних видань стародавніх релігійних книг: Галицько-Волинського Євангелія ХІІ ст., Христинопільського Апостола ХІІ ст., Молитовника князя Володимира ХІV ст., Молитовника Гертруди Х-ХІ ст. Їх видрукували для проєкту "Повертаємо культурну спадщину".

В центрі також працювала мобільна виставка, присвячена історії взаємовідносин та партнерства між регіонами Волинь і Північний Рейн-Вестфалія. Хронологічно вона охоплювала період від II до XXI століття.

Завершили рік виданням дев’ятого випуску збірника наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці», присвяченого 50-річчю археологічних досліджень території літописного міста. 

Про це повідомила пресслужба Рівненської облради.

Читайте також: На Рівненщині обирають кращу книгу 2025 року

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *