22 січня на календарі: День Соборності України

22 січня на календарі: День Соборності України - INFBusiness

Сьогодні, 22 січня, День Соборності України. У цей день народ святкує річницю з моменту підписання у 1919 році “Акту злуки”, тобто договору про попереднє об’єднання УНР і ЗУНР. Віряни вшановують пам’ять святого апостола Тимотея. До Нового року залишилося 343 дні.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО

22 січня в Україні святкують День Соборності України. Національне свято, яке відзначає Акт Злуки УНР та ЗУНР 1919 року. А ще роком раніше було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

11 січня 1918 року був прийнятий доленосний для України документ — IV Універсал. В ньому УНР проголошувалася незалежною Державою.

На жаль, новоутворена держава зазнала агресії з боку більшовиків, тому її суверенітет був нетривалим. 22 січня 1919 року Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися. Урочисті події відбулися на Софіївській площі в Києві.

Свято День Соборності України було створене указом президента України 1999 року. Воно має важливе політичне та історичне значення, демонструє бажання українців до об’єднання з метою створення та розбудови суверенної держави.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 18 СІЧНЯ

За новим стилем День ангела 22 січня відзначають власники імен Гавриїл, Георгій, Еммануїл, Єгор, Єфим, Іван, Йосип, Леон, Леонтій, Макар, Микола, Петро, Тимофій, Яків, Ян.

За старим стилем свято 22 січня настає у Захара, Павла, Петра, Пилипа, Антоніни.

Талісманом людини, народженої 22 січня є цитрин. Різновид кварцу, який відрізняється сонячним кольором і неймовірним теплом. Здавна вірили, що прикраси з цитрину приваблюють багатство. Тому їх обирали ті, хто прагнув фінансового достатку.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

  • Ледь чутно гудуть бджоли на пасіці — буде багато меду влітку;
  • снігопад прогнозує, що влітку буде великий урожай;
  • сильний мороз, але віконниці спітніли — чекайте на потепління;
  • опівдні вийшло сонце — весна прийде рано;
  • заметіль мете — вона буде продовжуватися ще тиждень.

Зазвичай цього дня стояли сильні морози, за що день в народному календарі отримав назву Тимофій Напівзимник. Трималися такі морози лише кілька днів, хоча і були найсуворішими. Від цього моменту селяни починали вже готуватися до весняних робіт.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

  • Не варто виносити з дому сміття, особливо пізно ввечері.
  • Заборонено лаятися і лихословити.
  • Не можна виконувати фізично важку працю. 
  •  

    Источник: www.rivne1.tv

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *