Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю - INFBusiness

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю Фото 11.03.2025 15:53 Укрінформ У Києві серед лідерів думок, істориків та інших науковців відбулося відкрите обговорення способів роботи з колективною пам’яттю.

Подію організувала платформа «Культурні сили», передає Укрінформ.

Як повідомили в «Культурних силах», на зустрічі зібралися люди, які роблять значний внесок у формування колективної пам’яті українців.

Зустріч розпочалася із вшанування пам’яті загиблих воїнів – хвилини мовчання, одного з важливих ритуалів пам'яті. Настрій події задав показ нового кліпу «Культурних сил» «Пам’ять».

«"Культурний десант" почався з групи людей, які працювали на підтримку морально-психологічного стану бійців. Але з часом ми почали зустрічати більше і більше бійців, які пишуть пісні, вірші, вони зверталися до нас за допомогою у творчій самореалізації. Ця творчість, ці культурні продукти – вони напряму пов’язані зі збереженням пам’яті про теперішнє. З роботи над поширенням творчості військових поступово з’явилася платформа "Культурні сили", одна з найважливіших цілей якої – внесок у формування культури воїна», – сказав очільник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю - INFBusiness

Модератором зустрічі виступив відомий письменник, блогер та культурний діяч Остап Українець, військовослужбовець та учасник платформи «Культурні сили». «Останні роки в Україні в усіх обговореннях все більше і більше на перший план виходить саме тема пам'яті. Тема збереження того, що для нас дороге, та створення механізмів захисту від знищення того, що для нас дороге», – сказав він.

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю - INFBusiness

Як зауважив український театральний актор, режисер, драматург і телеведучий Влад Троїцький, ця війна не остання. «Якщо ми передамо нашим нащадкам тільки трагедію, ми передаємо їм опущені руки. А ці руки мають тримати зброю, тому що Росія прийде ще раз. І ще раз. І ще раз, доки вона взагалі буде існувати. Ми маємо передати той дух, який був з нами на Майдані, який був з нами у 2014 році, який був з нами в перші дні повномасштабки. Ми маємо передати той дух, коли нам байдуже, хто проти нас», – зазначив він.

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю - INFBusiness

Зі свого боку Владислав Клочков, генерал-майор запасу, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ, наголосив, що ми повинні розуміти пам'ять як психічний процес: «Це здатність сприйняти інформацію, зберегти цю інформацію і потім відтворити. Але, на мою думку, більше підходить такий термін, як культура пам'яті. Це, в першу чергу, формування ставлення до національної історії, шанування героїв та подій і найголовніше – розуміння історичних процесів. Я думаю, що цим терміном якраз і яскраво виражений порядок дій, як і в державі, як і в Збройних Силах. Тому що від цього залежить, в першу чергу, виховання тих людей, які приходять і сьогодні стоять в строю, захищаючи нашу державу. Це комплексний процес, який, на мою думку, повинен полягати в реалізації цих завдань не тільки Збройними cилами, а й іншими міністерствами і відомствами. Починаючи з виховання в дитячому садочку, виховання в середній школі, у вищому навчальному закладі».

Науковці та лідери думок обговорили у Києві способи роботи з колективною пам’яттю - INFBusiness

Під час зустрічі відбувся допрем’єрний показ кліпу «Пам’ять», створеного «Культурними силами» на пісню поета та військовослужбовця Костянтина Вільного, бійця 47-ї окремої механізованої бригади.

«Ця пісня стала емоційним камертоном зустрічі, а її приспів озвучив один з важливих мотивів, чому важливо працювати з колективною пам’яттю: пам’ять – твій меч. Саме у нашій колективній пам’яті знаходиться основа нашої стійкості, нашої впевненості та сенсів боротьби, вона – джерело сил та натхнення ніколи не здаватися і не опускати руки», – зауважили в «Культурних силах».

У зустрічі також взяли участь Наталія Кривда, голова наглядової ради УКФ, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури КНУ; Рена Марутян, докторка наук з державного управління, професор кафедри глобальної та національної безпеки КНУТШ; Лілія Авер'янова, мати загиблого Героя України Андрія «Джуса» Пільщикова.

Подивитися відеокліп «Пам’ять» можна тут, а долучитися до розмови про формування колективної пам’яті – тут.

«Культурні сили» – платформа, яка об’єднує військовослужбовців творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. Вона формує і розвиває воїнську культуру, забезпечує морально-психологічну підтримку військових, працює над підтримкою родин загиблих, розбудовує міжнародну культурну дипломатію та впроваджує стратегії впливу через культуру й мистецтво. До платформи «Культурні сили» входять бренди і проєкти: «Культурний десант», «Книга на фронт», «Фронтова студія», «Оркестр 59» та інші.

Як повідомлялося, об’єднання артистів-військослужбовців «Культурний десант» із нагоди дня святого Валентина презентувало нову пісню Миколая Сєрги «Я буду кохати тебе».

Культура Культурний десант

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *