Ірина Філіпчук, Володимир Захаров
У центрі Рівного провели захід з нагоди міжнародного дня мінної безпеки. ДСНС разом з поліцією та Червоним хрестом провели навчання в центрі міста. Як пройшла подія та що цікавого дізнались рівняни – далі у сюжеті.
Щороку 4 квітня відзначають Міжнародний день мінної безпеки. З цієї нагоди в центрі Рівного рятувальники разом з колегами із національної поліції розповідають про свою роботу та нагадують основі правила поводження з підозрілими предметами.
"Не підходь, не чіпай, 101 набирай", це основний меседж нашого заходу, який відбувається в міжнародний день протимінної діяльності, запобігання загибелі людей від виявлення небезпечних предметів. Сьогодні основна мета нашого заходу це розповісти, донести до широкого кола громадян від великого до малого про небезпеку вибухонебезпечних предметів. Про те, яку смертельну загрозу вони несуть, – каже Дмитро Мельник, речник ГУ ДСНС в Рівненській області.
Про різні види вибухонебезпечних предметів розповідав рівнянам колишній сапер Михайло Марчук, який отримав поранення на Донеччині під час розмінувань. Нині його робота – це розповідати і дітям і дорослим про небезпеку, що несе в собі вибухівка.
Коли є навчання якісь, у якомусь ліцеї, або в горомадській організації, я виїжджаю, і розказую їм про міни, про поводження з мінами, що робити якщо хтось десь знайде, і які екстренні службив нас знаходяться, куди потрібно звертатись у випадку виявлення небезпечних предметів, – розповідає Михайло Марчук, начальник навчального поля навчально-тренувального комплексу ДСНС Рівненської області.
Також вибухотехніки із поліції представили муляжі вибухівки та обладнання для розмінування, з яким вони постійно працюють, як тут, так і в східних регіонах.
Сьогодні представлені макети, які нагадують вибухонебезпечні предмети, з якими доводиться працювати нашим спеціалістам вибухотехнікам національної поліції України, так як наші поліцейські спеціалісти працюють на деокупованих територіях і доводиться працювати з різними вибухонебезпечними предметами, які представлені ось сьогодні на даній виставці, – каже Юрій Концемал, інспектор ВТКЗ УВТС з ГУНП в Рівненській області.
Не обішлось і без вірних чотирилапих помічників – про роботу службових собак розповідали кінологи національної поліції.
Є в нас собачки по пошуку вибухових речовин та зброї, вони вже більш спеціалізуються на пошуку вибухівки та зброї і боєприпасів, вони застосовуються безпосередньо на блокпостах, при повідомленнях про замінування собачки такі виїжджають, оглядають ТЦ, суди, і школи, такі собачки залучаються на відрядження на схід де є мінна забрудненість, – розповів Віталій Полтавченко, інспектор-кінолог в ГУНП в Рівненській області.
Основними відвідувачами заходу стали діти, які з цікавістю вивчали все, що було представлено. Їх на захід привела вчителька, яка вирішила, що необхідно ознайомити учнів з такою темою.
Ми дізнались про цей захід, і вирішили що потрібно ознайомити дітей із вибухонебезпечними речовинами, із тим як поводити себе у сховищах, як надавати першу медичну допомогу, я думаю що в наш нелегкий час війни, усі ці заходи сприяють тому, що піднімають обізнаність дітей.
Самі ж учні залишились в захваті, і з радістю розповіли, що сподобалось найбільше.
Рятувальники та поліція наголошують, що не можна нехтувати правилами поведінки з небезпечними предметами. Адже закінчують подібні дії, найчастіше, трагічно. Саме тому представники екстренних служб і проводять подібні ініціативи для громадян.
Читайте також: У Рівному біля одного з ліцеїв виявили предмет, схожий на гранату
Источник: www.rivne1.tv