Ольга Данілюк, Андрій Дейнега
Суїцидальні думки, булінг та тривожність. Саме з такими проблемами за допомогою звертаються підлітки в центр ментального здоров’я. Загалом, з початку року центр відвідало понад тисяча осіб. Фахівці кажуть, є й такі пацієнти, які потребували спеціалізованої психіатричної допомоги. Більше про стан ментального здоров`я населення Рівненщини – далі.
Хочеться звернути увагу на те, що зараз в Центр ментального здоров`я понад 600 осіб з початку року звернулося це підлітків. Оскільки підлітки від 14 років до 18 мають право звертатися без супроводу батьків або опікунів, – розповідає ЛЮДМИЛА ДИШЛЮК, генеральна директорка Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення.
Фахівці кажуть, що причиною звернень підлітків за професійною допомогою є суїцидальні думки, булінг в школі, тривожність та гормональні збої.
Звертатися до лікаря необхідно не тоді, коли вже край і коли людина перебуває у важкому стані, а коли ми помітили, що почуваємо себе не так, як почували місяць тому, навіть так як себе почували тиждень тому. Я вже не кажу пів року і більше. Коли ми відчуваємо, що нам щось вже стає недобре, важко, важко піднятися вранці, коли не задовільняють ті речі, які задовольняли і приносили радість місяць тому, нам свою поточну роботу стає набагато важче, – каже ЛЮДМИЛА ДИШЛЮК.
Лише з початку року до лікаря психолога в центр ментального здоров`я звернулося понад тисячу осіб.
Проблема збільшується, звернень збільшується через війну, але і стигма зменшується, – каже РОМАН САФОНОВ, генеральний директор ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Більше 50% населення України, в тому числі і ті, які виїхали за кордон мають проблеми з ментальним здоров`ям. Сьогодні ментальним здоров`ям задоволені всього 36% українців, – зазначив СЕРГІЙ ПОДОЛІН, перший заступник голови Рівненської ОВА.
Функціонує також подібний центр і на базі центральної міської лікарні.
В центрі ментального здоров`я, який функціонує на базі центральної міської лікарні працюють лікарі психологи, психіатри, капелан і соціальний працівник. Створена мультидисциплінарна мобільна бригада, яка у разі потреби здійснює виїзди до пацієнта додому. Станом на сьогодні на її супроводі є 2 пацієнти, – розповідає ?ВАЛЕНТИНА ОПАНАСИК, начальниця інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради
З початку повномасштабного вторгнення збільшилася кількість звернень до центру психічного здоров’я і за амбулаторною допомогою.
В нашому закладі і ще в Острозькій психіатричній лікарні, обласних закладах надається спеціалізована психіатрична допомога куди госпіталізують осіб, які перебувають в стані стресу, що вже у важкому стані. То таких осіб, яких було проліковано в 22 році їх було 202 особи, в 23 312 осіб і в 24 цей показник склав 965, – каже ЛЮДМИЛА ДИШЛЮК.
Чимало жителів Рівненщини потребують стаціонарного лікування через стресові розлади. Фахівці додають, що понад 50% цих осіб складають військовослужбовці.
Источник: www.rivne1.tv