Ольга Данілюк, Олег Шаламай
Навчаються у школі та займаються власним бізнесом. Школярі Рівненського ліцею №1 вирощують та продають мікрозелень. Виручені кошти спрямовують на ЗСУ, а частину залишають, щоб придбати насіння. Така справа стала можливою завдяки участі ліцею в проєкті “Розумний город”. Більше про нове заняття школярів – далі.
Уже як місяць це звичне заняття для учнів першого ліцею. Десять дівчат гуртом вирощують мікрозелень.
Із самого початку нам знадобиться насіння, ваги, стаканчики мірні та лоточки. Нам потрібно взяти серветку, змочити її, покласти на лоточок і насипати насіння, яке ми виміряли. Далі нам треба під компресом його просто поставити і зачекати деякий час, наприклад редис треба чекати 3-4 дні. Далі ще 3-4 дні і можемо його продавати, – коментує процес ?Поліна РАБЧЕНЮК, учениця 6-Б класу.
Кожна учасниця команди має свою посаду і відповідає за той чи інший процес цієї справи.
На даний момент я займаюся розрахунками наших коштів, насіння і розраховую кількість насіння на одну коробочку. І потім коли ми продаємо нашу мікрозелень гроші потрапляють мені в руки, я перераховую, відраховую відсоток на ЗСУ і щоб нам на наступний раз закупити насіння, – розповідає Каріна ТРУЧОК, учениця 6-Б класу.
Коштує мікрозелень від 55 до 65 гривень.
Горох, соняшник в нас по 60. Мізуна по 65. А редиска і інші культури по 55 гривень, – каже Каріна ТРУЧОК.
Продають вирощені культури на шкільних ярмарках, в ресторани, батькам та іншим уже постійним клієнтам.
Вдалося нам продати вже на 3020 гривень мікрозелені. В нас є постійні клієнти такі як батьки та люди, яких ми через соціальні мережі вони про нас дізналися, тому клієнти наразі в нас є, – зазначає Валерія ПРИЙМАК, учениця 7-В класу.
Перший ліцей Рівного в числі двадцяти п`яти шкіл України, виграв участь в проекті "Розумний город". Підтримує його Посольство Королівства Нідерландів в Україні.
Нам континентал передали обладнання, усе щоб вирощувати мікрозелень, а діти мають самі її вирощувати і збувати. Вони дають звіти і там головне не опинитися у жовтій зоні. Бо між школами йде теж рейтинг. Чи вони в зеленій, жовтій чи червоній. Якщо є зелена зона і буде оборот, в них є конкретна якась сума, тоді можна говорити про поставку ще одного обладнання, – розповідає ЛЮДМИЛА ГРЕКУЛ, директорка Рівненського ліцею №1.
В планах закладу отримати ще одне аналогічне обладнання аби залучити до вирощування мікрозелені ще одну групу дітей.
Источник: www.rivne1.tv