В Україні обговорили пріоритети діяльності бібліотек у воєнний та повоєнний час

В Україні обговорили пріоритети діяльності бібліотек у воєнний та повоєнний час - INFBusiness

В Україні обговорили пріоритети діяльності бібліотек у воєнний та повоєнний час 22.04.2025 18:05 Укрінформ Учасники XIV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека і книга в контексті часу» обговорили актуальні виклики для українських бібліотек під час війни та перспективи бібліотечної справи в післявоєнний період.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У заході на тему «Пріоритети українських бібліотек у воєнний та повоєнний час», відкриття якого відбулося 22 квітня, взяли участь представники національних та обласних бібліотек, закладів вищої освіти, міжнародних організацій, а також іноземні експерти у сферах цифровізації, інклюзії та культурної дипломатії.

Також долучилася до заходу та виступила з вітальним словом у форматі онлайн перший заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко.

Зокрема, у своєму відеозверненні вона подякувала фахівцям бібліотечної справи за активну діяльність та самовіддану працю попри збройну агресію РФ проти України.

Григоренко окреслила основні виклики, з якими нині стикається бібліотечна сфера, а серед ключових проблем назвала скорочення мережі бібліотек, зниження кадрового потенціалу через рівень заробітної плати, обмеженість ресурсів, потребу в оновленні професійних стандартів та вдосконаленні підготовки фахівців, а також питання поповнення бібліотечних фондів актуальною літературою.

Своєю чергою МКСК працює над системними та дієвими змінами у бібліотечній сфері. Зокрема, в затвердженій урядом Стратегії розвитку культури до 2030 року визначені пріоритети в усіх сферах культури, зокрема й у бібліотечній.

«Бібліотеки сьогодні – це не лише місця доступу до знань, а й простори для психосоціальної підтримки, згуртування та спілкування в громадах. Особливо важливою стає їхня роль у реінтеграції ветеранів, які повертаються з фронту. Дякую вам за відданість, активність і збереження фахових традицій. Бажаю плідних дискусій і нових ініціатив», – зауважила Григоренко.

Учасники конференції, яка триватиме до 24 квітня, обговорять актуальні виклики для бібліотек під час війни, шляхи збереження та цифровізації культурної спадщини, розвиток міжнародної співпраці, забезпечення психосоціальної підтримки та безбар’єрного доступу до інформації, а також сучасні електронні ресурси та перспективи бібліотечної справи в післявоєнний період.

Організатором заходу виступила Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація.

Як повідомляв Укрінформ, в Українському інституті книги зауважили, що бібліотечні фонди мають поповнюватися щороку на 3–5 мільйонів книжок.

Фото: МКСК

Бібліотека Воєнний стан МКСК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *