Ірина Філіпчук, Олег Шаламай
Перше прижиттєве видання, унікальні ліногравюри та сучасні ілюстрації. У Рівному відкрили виставку, присвячену “Енеїді” Івана Котляревського. Всього на експозиції представили 37 видань епічної поеми. Як пройшла виставка та що було представлено на експозиції – дивіться далі у сюжеті.
Виставка "Енеїда: енциклопедія українства" пройшла у Рівненському краєзнавчому музеї, та зібрала ексклюзивні видання шедевра Івана Котляревського.
Була дилема, як підійти до того, щоб зробити не просто виставку книг, і похвататись: "А оце у нас є, і оце у нас є, і найперше прижиттєве видання". Таким чином з’явилась ідея зробити виставку під назвою "Енеїда як енциклопедія українства", – розповідає Світлана Позіховська, завідувачка музею книги та друкарства державного історико-культурного заповідника м. Острог.
Всього на експозиції представили 37 видань Енеїди, від найпершого друкованого видання 1798 року до останнього 2017 року. На жаль зібрати абсолютно всі видання не вдалось, у виставці відсутні книги іноземними мовами та не вистачає закордонних публікацій, але все ж демонстрація вийшла багатогранною.
Кожен надав свої експонати для того, щоб вийшла ось така цільна виставка, яка розповідає про "Енеїду" і як вона ілюструвалась, – каже Ольга Морозова, завідувачка сектору впровадження цифрових технологій.
Значною прикрасою виставки стали унікальні ліногравюри із видання Олександра Данченка, які виконані в грецькому стилі, наче розпис по чорній кераміці. Також на запит музею українськими художниками були створені сучасні ілюстрації у різному виконанні – від типових малюнків в традиційному стилі до вишиваних картин та цифрового полотна в стилі східної манхви.
"Енеїда" його відноситься до великих книг, які відіграють велику роль в історії нашого народу. По суті, це книга, в яку занесено частково генетичний код нашої нації, яка знайома кожному українцеві, – зазначила Світлана Позіховська.
Організатори розповідають – відвідувачі зможуть насолоджуватись виставкою у Рівному ще близько місяця, і запрошують поціновувачів творчості Котляревського.
Источник: www.rivne1.tv