Ірина Філіпчук, Андрій Дейнега
Рідкісні елементи християнських обрядів, ікони та копія Пересопницького Євангелія. На передодні Дня Державності України та Дня Хрещення Русі у Рівному відкрили виставку “Духовний щит України”. На експозиції представили експонати, що показують багату історію християнства на теренах нашої держави. Як пройшла подія та що представили відвідувачам – дивіться далі у сюжеті.
Сакральні експонати 17-19 століття, символи християнства та державності. У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку "Духовний щит України". В неї увійшли ікони, натільні та напрестольні хрести, унікальні вишиті хоругви. Представили також факсимільну копію Пересопницького Євангелія, на оригіналі якого президенти України складають присягу на вірність народу.
Нам, створюючи цю виставку, хотілось, щоб кожен з вас став такою частинкою то духовної історії яка бере свій початок ще з Київської Русі, а нині стоїть тою міцною опорою для кожного з нас в теж надважкі часи, в часи війни, – розповідає Алла Жижкевич, директорка Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Усі виставкові елементи є по своєму особливими, але є і речі з більш унікальною цікавою історією. Однією з таких є хоругва з образом святого Пантелеймона. Особливістю є вишивка, що виконана в синьо-жовтих кольорах. В радянські часи влада вилучила її з однієї з церков Рівненського району, адже ці кольори є нашим символом.
Речі, які протягом століть, були свідками болю, страждань, але водночас віри і надії українського народу. І це те, що тримало народ і в моменти піднесення, і в часи випробувань, коли нас хотіли позбавити віри, мови, і самої назви Україна, – каже Алла Жижкевич.
Виставку відвідали і представники духовенства, адже разом з Днем Державності ми відзначаємо День Хрещення Київської Русі. Вони виконали молитву за Україну та нашу армію, і нагадали відвідувачам, що віра має бути непохитною, і вона тісно переплітається з нашою незалежністю, адже століттями нас репресували за мову, релігію, та культуру.
Нам необхідно повернутись назад і відкритись, відчинити серце для Христової любові і для його сили. Його сила виливається в храмах святих, його сила в волонтерстві, в добрих справах, в милостині, будь де, і тільки з ним і з його допомогою, звичайно, буде перемога, – додає Володимир Тимків, священик Свято-Софіївської парафії Рівного.
Виставка стала не просто мистецькою подією, а потужним духовним зверненням до національної пам?яті. І в час, коли наша державність виборюється щодня, такі артефакти допомагають переосмислювати цінність нашого духовного спадку.
Читайте також: Архів у 3D: у Рівному оцифровують унікальні документи (ВІДЕО)
Источник: www.rivne1.tv