Фахівці Відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції оперативна виїхали на місце події та відібрали проби поверхневої води озера у двох точках – зі сторони вулиці Степана Бандери та зі сторони стадіону.
Інформація про факт загибелі водних біоресурсів на водоймі «Гідропарк» у м. Рівне надійшла до Державної екологічної інспекції Поліського округу 18 вересня 2023 року від Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області.
Згідно уповноваження Відділу інструментально-лабораторного контролю вимірювання вмісту забруднюючих речовин поверхневої води проводились за такими показниками: водневий показник рН, температура, завислі речовини, розчинений кисень, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо загальне, сульфати, хімічне споживання кисню (ХСК) та біологічне споживання кисню (БСК5).
Для річок чи інших водних об´єктів в межах населеного пункту результати вимірювань прирівнюються до гранично допустимих концентрацій (ГДК) для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.05.2022 року № 721.
За результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько – побутового водокористування: по біологічному споживанню кисню (БСК5) в 2,4 рази в I точці відбору та в 2,5 рази в II точці відбору.
Величина БСК характеризує ту кількість кисню, яка повинна бути використана водоймою на біохімічні процеси окислення внесених забруднень або це кількість кисню, що витрачається за певний проміжок часу на аеробне біохімічне окислення (розкладання) нестійких органічних сполук, які містяться воді.
Вміст розчиненого кисню відповідав нормам ГДК (гранично-допустимої концентрації – ≥ 4,0 мг/дм3.).
За іншими показниками перевищень не зафіксовано. Температура поверхневої води була 19,2оС.
Згідно Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України від 18.05.1995 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 26.05.1995 № 155/691, Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Загальна сума збитків за фактично знищену рибу та від утрати потомства становить 122 192 грн.
Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди, нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції.
Лист-відповідь направлено на адресу Рівненського рибоохоронного патруля.
Про це інформує пресслужба Державної екологічної Інспекції Поліського округу.
Читайте також: На Рівненщині перевірять понад 4 тисячі рішень про непридатність до військової служби
Источник: www.rivne1.tv