Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки

Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

А, може, це важливий препарат, здатний допомогти людям зробити нові відкриття в науці і позбутися від невиліковних захворювань? З моменту його створення вченими різних країн ведуться на цю тему нескінченні суперечки. Досі немає однозначної думки про можливості ЛСД та його вплив на людину. Якщо речовина нешкідлива, як стверджують деякі вчені, чому в більшості країн світу його використання під забороною?

Що таке ЛСД? До якої категорії речовин відноситься це з'єднання? Коли воно вперше з'явилося в житті людей і з якою метою його застосовували в офіційній медицині? Як діє ЛСД на людину? Чи є від нього залежність і можлива передозування? Які у неї симптоми і що робити в цьому випадку? Давайте дізнаємося все, що відомо на даний момент науці про цей незвичайний наркотик.

Що таке ЛСД

У віці 32 року швейцарський вчений Альберт Хофманн, який проживав у місті Базелі, в процесі дослідження сполук лізергінової кислоти винайшов нову речовину — ЛСД (LSD). Сталося це 16 листопада 1938 року. Невідомому поки ще препарату було присвоєно №25, що відповідало номером з'єднання, отриманого з цієї кислоти.

Можливо, цей наркотик міг ніколи не з'явитися на світ, якби вчений не вирішив поекспериментувати з ним. Це сталося значно пізніше моменту його винаходу.

З історії створення ЛСД відомо, що Хофманн любив перевіряти дію відкритих їм з'єднань, але використання цього препарату він відклав майже на 5 років, до весни 1943 року. Під час повернення додому на велосипеді вчений спробував незначну його дозу. Поїздка видалася йому довжиною в життя — то є час йти повільніше. Це одне з перших відчуттів, яке зміг описати вчений під впливом речовини. Крім цього, творець ЛСД розповідав про галюцинації, почуття страху і тривоги, посилення окремих звукових ефектів, які відбувалися далеко від його місця знаходження. Відчуття на наступний день не порадували вченого — слабкість, втома і неприємне посилення сенсорної чутливості.

Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

У 50-ті роки XX століття препаратом зацікавилися лікарі та фармакологічні компанії. Всі сподівалися, що дія ЛСД і природа цієї речовини допоможуть зрозуміти процес виникнення шизофренії, а отже, вирішити проблему її лікування. Однак, це припущення виявилося невірним.

Через десятиліття, американські вчені взяли ЛСД на озброєння, де психіатри дослідили вплив речовини на головний мозок. Його активно пропонували, а іноді просто без пояснення давали студентам для поліпшення адаптації. ЛСД широко використовували в психіатричній практиці, призначаючи в якості додаткового препарату в лікуванні шизофренії і неврозів.

Чим закінчилися такі експерименти з психотропною медикаментом? Використання препарату серед молоді вийшло з-під контролю. Наслідки вживання ЛСД виявилися непередбачуваними. Масові захоплення препаратами, що впливають на психіку, залишили свій відбиток в розвитку науки того часу.

Але до цих пір ведуться активні суперечки про можливий позитивний ефект цієї хімічної сполуки. Його використання заборонили більш ніж в 70 країнах світу. Проте багато організацій наполягають на активному впровадженні в психіатричну практику ЛСД.

Опис ЛСД

Що таке ЛСД і до якого класу сполук воно належить? Це напівсинтетична речовина, що надає вплив на головний мозок. Входить в сімейство хімічних сполук під назвою лизергаміди. Його отримали з лізергінової кислоти (похідне ріжків або грибка-паразита, розмножується на злаках).

Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

ЛСД має чотири ізомеру, але лише один з них володіє вираженим впливом на головний мозок і може призвести до виникнення галюцинацій і марення. Всім знайомий психоактивний препарат ЛСД розшифровується — диэтиламид d-лізергінової кислоти.

Це хімічна речовина дуже сильна по своїй природі, порівняно з аналогами його досить кілька мікрограмів, щоб був виражений ефект на свідомість людини.

За своєю структурою — це безбарвна речовина без запаху. Це рідина, яку для вживання і дозування наносять на спеціальні адсорбуючі поверхні. На самому початку в якості адсорбенту використовували шматочок цукру або целюлози. Потім з цією метою стали застосовувати желатин. На початку 80-х років минулого століття з'явилися нові технології випуску препарату — у продажу тепер можна було зустріти марки ЛСД. Це все той же паперовий носій, але на який вже не капають розчином, а занурюють в нього. Для більш вираженого емоційного ефекту шматочки паперу забарвлюють різними барвниками і штампують у вигляді марок.

Дія ЛСД на організм людини

Досі не вдалося з'ясувати про вплив на людину похідного лізергінової кислоти. Вчені, які виступають в його захист, намагаються довести, що є багато позитивних сторін у застосуванні і настійно рекомендую призначати для лікування психозів і шизофренії. Тому фонди Беклі і Альберта Хофманна до нашого часу ведуть активні дослідження щодо застосування цієї речовини.

Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

Але є й інші вчені уми, які стверджують, що ЛСД — це сучасне наркотична речовина, здатна тільки погіршити наявні душевні проблеми молоді. Адже згідно зі статистикою основний прошарок населення серед країн всього світу, активно використовує препарат — це молоді люди від 15 до 25 років. Серед чоловіків цей галюциногенний засіб більш популярний хоча б тому що вони використовують ЛСД в 5 разів частіше, ніж жінки.

Що відбувається в організмі людини при вживанні ЛСД? Навіть вченим не вдалося це з'ясувати до кінця. Але вже достеменно відомо, що похідна лізергінової кислоти по структурі нагадує серотонін — природний гормон радості. ЛСД в людському організмі зв'язується з величезною кількістю рецепторів, але запускає лише певні. Як він далі діє можна тільки припускати. Але в першу чергу у відповідь на його прийом спостерігаються зміни в роботі нервової системи.

Який повне вплив на організм людини ЛСД — можна лише здогадуватися. Якщо припустити його відповідність серотоніну, то стає зрозумілим знеболюючий ефект і приємна ейфорія після використання цієї хімічної сполуки.

Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

Згідно з дослідженнями, діє ЛСД 6-12 годин. Після його застосування багато спостерігається синдром відміни, який виражається в розбитості і порушення чутливості. Максимальна концентрація речовини в крові спостерігається через 3 години. Практично половина дози виводиться через 5 годин після вживання. Але ці цифри завжди індивідуальні і залежать від нервової системи людини, кількості прийнятого речовини і особливостей організму.

Чому препарат досі викликає жвавий інтерес у лікарів? Його вплив на організм неоднозначно, а як запевняв творець — багато залежить від дози.

Які ефекти від ЛСД можливі? Воно має виражений вплив на емоційну сферу людини, так і на фізіологічний стан. У невеликій кількості ЛСД надає наступну дію.

  • Викликає гіперемію — відчуття підвищення температури тіла.
  • Вагітні дівчата відзначали виникнення сутичок.
  • Можливе безсоння, ейфорія.
  • До фізіологічних ефектів від ЛСД відноситься поява аритмії, надмірне потовиділення і високий рівень цукру у крові.
  • Безсоння. Людина під дією наркотику погано спить, порушення сну буває аж до повної безсоння, можлива тремтіння у всьому тілі, слабість і посилення рефлексів.
  • Після використання ЛСД спостерігається збудження нервової системи, мова людини стає плутатися.
  • Після прийому препарату буває нудота і навіть блювота.
  • З позитивних моментів можна відзначити зменшення болю в онкологічних пацієнтів або при мігрені. Правда, результат набагато слабкіше, ніж від використання сильнодіючих препаратів, але сам ефект зберігається довше.

    Якщо якась ще користь ЛСД? Велися активні розробки щодо впливу препарату на людей із залежністю. Як запевняють лікарі — це «ліки» може надати значний внесок у лікування алкоголізму, неврозів і шизофренії. Однак, чітких наукових підтверджень на такі заяви ще не було.

    Деякі вчені вважають, що ЛСД розширює межі свідомості, тому рекомендують використовувати його в практичних цілях. Приміром, американські біохіміки Френсіс Крик і Кері Мулліс зробили свої відкриття в галузі генетики тільки завдяки використанню цього препарату. Хоча це складно довести.

    Як ЛСД змінює свідомість

    На фізичний стан людини після прийому ЛСД не спостерігається вираженої реакції, але похідна лізергінової кислоти змінює сприйняття, ставлення до всього що відбувається навколо і всередині. Ці відчуття важко забути, прийнявши хоча б один раз препарат.

    Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

    Яка шкода від ЛСД?

    Все залежить від людини і від прийнятої ним дози, на кожного воно діє по-різному. Можливі наступні впливу на психіку.

  • Нейтральне — посилене колірне і світлове сприйняття. Люди, які вживали ЛСД, відзначають появу яскравих образів і картинок, які видно з закритими і відкритими очима.
  • Галюцинації — мінливі навколо форми, незвичайні предмети, посилені звуки, яскравозабарвлений світ.
  • Зміна реальності.
  • Після вживання навіть однієї дози речовини люди нерідко відзначали виражений неконтрольований страх, у них спостерігалася паніка або змішання почуттів.
  • Страх. Під час дії ЛСД можливі емоційні перепади, скачки настрою від глибокої пригніченості до збудження.
  • Змінюються тактильні відчуття.
  • Відчуття або страх постійного повернення тріпів, або впливу препарату на психіку, тобто повторення його ефектів.
  • Один з неприємних психічних переживань людини у відповідь на дію препарату — страх смерті, а багато описували і саму смерть.
  • Барвисті і різноманітні симптоми у відповідь на дію ЛСД постійно доповнюються.

    Чи викликає ЛСД залежність

    Як запевняють вчені і творець ЛСД — залежність від нього не розвивається. Принаймні, фізична пристрасть не формується, навіть через тривалий час. Препарат не накопичується в організмі людини, а повторні бачення або симптоми вживання речовини, які проявляються через місяці — це результат тимчасового, але дуже вираженого впливу на психіку людини. Вважається, що через 5-10 годин після виникнення симптомів вони повністю зникають, а фізіологічні зміни можуть турбувати людину не менше трьох днів.

    Викликає ЛСД звикання? Його регулярно зараховують до категорії наркотичних речовин, після разового вживання яких людина вже не зможе зупинитися. Але залежність носить психологічний характер.

    Багато хто спробували похідну лізергінової кислоти для більш вираженого ефекту намагалися збільшити дозу, але згодом навіть жменя пластинок або гранул не могла привести до бажаного результату.

    Передозування

    Чи можливо отруєння або передозування препаратом? Хоча у ЛСД ефект дозозалежний — навіть вживання мінімальної кількості іноді буває непередбачуваним. Тому багато розвинені країни викреслили речовину з категорії дозволених. ЛСД не просто спотворює відчуття дійсності, воно назавжди змінює свідомість.

    Чим небезпечний ЛСД? Гостра інтоксикація супроводжується різними, часом страшними симптомами.

  • Неконтрольований сміх, плач або ейфорія.
  • Люди відзначали явища деперсоналізації — це медичний термін, який означає можливість дивитися або спостерігати за собою з боку.
  • До симптомів частого вживання ЛСД відносяться неконтрольовані галюцинації, не мають нічого спільного з реальністю.
  • Віддалені симптоми шизофренії — гадане збільшення або зменшення кінцівок, різка зміна маси тіла — то відчуття вираженої легкості, то неможливість піднятися з-за занадто великої ваги.
  • Можуть виникнути неконтрольовані м'язові посмикування.
  • Під впливом ЛСД змінюється темп мислення, виникає відчуття загальмованості.
  • Якщо прийом звичайного кількості ЛСД посилює рухову активність — то передозування призводить до розвитку кататонії, коли м'язи скорочуються хаотично або зовсім ні на що не реагують — знаходяться в стані ступору.
  • Похідна лізергінової кислоти посилює багато фізіологічні ефекти, крім прискореного серцебиття і підвищеного артеріального тиску, ЛСД збільшує потовиділення, велика кількість прийнятої речовини призведе до слюнотечи.
  • У 50-е і 60-е роки минулого століття після масового застосування ЛСД з'явилися країни, де препарат внесли в категорію заборонених. У той же час деякі вчені з метою подальшого дослідження дії на психіку рекомендували застосовувати речовину тільки в присутності іншої людини, що має досвід вживання.

    Як визначити наступ передозування?

  • Внаслідок прийняття наркотику ЛСД людина може стати агресивною — виникають спроби самогубства або загроза для життя оточуючих.
  • Порушується дихання, з'являється надмірне потовиділення, різко підвищений тиск, озвучуються маячні ідеї.
  • Прийняв ЛСД знаходиться без свідомості, не реагує на спілкування, не відповідає на запитання.
  • Будь-які незвичайні дії або стан людини повинни сприйматися, як загрозливий.

    Перша допомога

    У чому полягає перша допомога і є антидот ЛСД? Більше 50 років тому Альберт Хофманн, після експерименту над своєю свідомістю з допомогою ЛСД, спробував нейтралізувати дію наркотику білком. Доступним і загальноприйнятим продуктом в той час було молоко. Однак творець препарату не врахував, що речовина вже знаходиться в крові і молоко не зможе там зв'язати її.

    Як у такому випадку допомогти постраждалій людині? Перша допомога полягає в простих заходи щодо усунення отруєння.

  • Якщо постраждалий знаходиться при свідомості необхідно дати йому активоване вугілля. У разі, коли він не може проковтнути адсорбент — потрібно спробувати промити шлунок через зонд. Але це має сенс лише тоді, коли з моменту отруєння минуло не багато часу.
  • Викликати бригаду швидкої допомоги.
  • Не існує специфічних препаратів, здатних зв'язати ЛСД у людини в крові. Іноді після промивання шлунка симптоми проходять самостійно. Але це буває рідко.

    Лікування

    Як нейтралізувати дію ЛСД і чи це можливо? Самостійно впоратися з наслідками використання препарату не можна, так як проти нього немає доступних дієвих ліків. Людину слід негайно доставити у стаціонар.

    Лікування завжди симптоматичне і залежить від вираженості проявів передозування ЛСД.

  • Вводячи детоксикаційні розчини для швидкого виведення ЛСД з організму людини.
  • У разі підвищеного тиску використовують внутрішньовенно препарати нітрогліцерину.
  • Залежно від показань застосовують сильнодіючі заспокійливі лікарські засоби.
  • При пригніченні дихання від прийому ЛСД лікування полягає в інтубації трахеї і штучної вентиляції легень.
  • Під час корекції роботи життєво важливих органів потерпілий проходить курс лікування в реанімації. Надалі для позбавлення від залежності внаслідок вживання ЛСД людини направляють на терапію до нарколога і психіатра. Якщо хворий представляє загрозу для оточуючих — лікування у фахівців примусове.

    Наслідки вживання ЛСД

    Немає інструкції по використанню препарату, це неофіційна або навіть заборонена речовина, у якої немає чітких показань до застосування. Тому складно зрозуміти в якій дозі ЛСД викличе негативні або не бажані ефекти. Але враховуючи, що багато людей в 60-ті роки добровільно застосовували похідну лізергінової кислоти, щоб взяти участь в експериментах над психікою накопичилися наукові дослідження і результати були не на користь препарату.

    Що таке ЛСД, дія на людину, передозування, наслідки - INFBusiness

    Близько 5 000 людей приймали ЛСД з метою поліпшення емоційного стану, але згодом для деяких з них, такий досвід закінчився плачевно:

    • було близько 10 епізодів різних психічних порушень;
    • лікарі зареєстрували 6 спроб самогубств;
    • було 2 випадки смерті від ЛСД.

    І це тільки результат впливу на психіку звичайних невеликих доз. Невідомо чим могли закінчитися надалі експерименти, якщо б не ввели заборону на використання препарату.

    У наш час застосування цієї речовини практикується в основному серед молоді. Чим може закінчитися використання ЛСД?

  • Внаслідок прийому, можливо, різке пригнічення дихання.
  • Були випадки затяжних психозів з деградацією особистості.
  • Люди, які тривало приймають велику кількість ЛСД, після скасування відчували симптоми, що нагадують інтоксикації — тахікардія, підвищене потовиділення, мідріаз або збільшення зіниць, послаблення рефлексів.
  • Для психоделічного ефекту, при якому змінюється сприйняття і емоційний стан, досить невеликих доз або всього декількох мікрограмів ЛСД. Якщо використовувати похідна лізергінової кислоти в десятки разів більше допустимої кількості (це від 20 до 80 мкг) — можливий розвиток коми.
  • Смертельна доза ЛСД варіює від сотень мікрограмів до 1 гр. Смерть наступає в результаті зупинки дихання.
  • За складом ЛСД — це однокомпонентна речовина, отримана з допомогою численних перетворень з грибка ріжків, паразитує на злаках. Але навіть такий простий препарат може призвести до виражених наслідків всередині організму людини, якщо вживати його неправильно. Проблема в тому, що немає точних контрольованих досліджень, в результаті яких можна було б встановити безпечні дози препарату і використовувати його для лікування важких захворювань. А добровільні експерименти з ЛСД над здоров'ям не завжди приводять до бажаних результатів.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *