Заборона на аборти не підвищить народжуваності

Заборона на аборти не підвищить народжуваності - INFBusiness

– Заборона на аборти підвищить не народжуваність, а материнську смертність, – упевнена Валентина Павлівна Квашенко, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету ім. М. Горького. – І підтвердження цього – сумний досвід Румунії, коли там було введено закон про заборону абортів (який, на щастя, скасували).

– Пологи, безперечно, краще, ніж аборт! Але коли народжує дитина, вона народжує своїм батькам, – відзначає Тетяна Татарчук, доктор медичних наук, професор, головний дитячий акушер-гінеколог МОЗ України. І озвучує смутну статистику. Так, у 2009 році в нашій країні було здійснено понад 200 тис. абортів, зокрема 3576 операцій переривання вагітності було зроблено жінкам у віці від 15 до 17 років, 101 аборт – від 11 до 14 років (!)

– Тому краще, щоб незапланованих вагітностей не було, – продовжує Тетяна Феофанівна. – Якщо жінка віком після 40 робить аборт – це шкода для організму, але не так страшно, якщо це робить дівчинка в 15-17 років (або старша, проте яка ще не народжувала). Тоді основна функція людства – продовжити рід (репродуктивна) перебуває під загрозою. Тому важливо вагітність планувати, користуючись «правильними» контрацептивами (маються на увазі гормональні засоби, але тільки після консультації у гінеколога).

– Прогресивних людей, які цікавляться питаннями сексуального здоров’я не так уже й багато. Вони справді інформовані про новітні розробки в цій сфері, наприклад, вони знають й активно користуються гормональними контрацептивами нового покоління: вагінальним кільцем, нашкірним пластиром тощо. Але більшість населення активно прислухається до чуток, стереотипів і міфів. На жаль, людей, які довіряють міфам, багато й у медичному середовищі, – вважає Валентина Павлівна.

Тому, як відзначила експерт, для нашої країни актуальна така проблема, як відсутність знань із питань контрацепції широкого кола медпрацівників першої ланки.

Валентина Павлівна розповідає про випадки, коли гінекологи радять пацієнткам метод перерваного статевого акту для планування сім’ї або ж зовсім відмовляють від контрацепції через особисті переконання, наприклад, релігійні. Результатом стає низький рівень сексуального здоров’я нації, а також велика кількість абортів (за останнім показником Україна є одним із європейських «лідерів»).

Коли починати сексуальне виховання дітей?

– Із народження! Коли у пологовому будинку дівчинку одягають у рожеве, а хлопчика – в блакитне. Щоб одразу було видно: в одній колясці – ми виховуємо дівчинку, майбутню жінку, матір, берегиню роду та змалку прищеплюємо їй охайність, акуратність, кокетливість та інші прерогативи жіночності; в іншій колясці – підростає майбутній чоловік, який буде сильний, міцний, відповідальний, мужній, не підніме руку на жінку, – говорить Валентина Павлівна.

– Про сексуальне здоров’я нації, звісно, повинна думати держава, впроваджуючи соціальні програми, працюючи над підвищенням рівня життя, матеріальних благ. Але результату не буде без роботи на мікрорівні – у сім’ї, у школі. Усе повинне бути в комплексі, – впевнена експерт. – А заборонами (мається на увазі заборонами на сексуальні стосунки) нічого не доб’єшся. Дитині важливо пояснити не що не можна, а чому не можна. І так пояснити, щоб вона зрозуміла. І щоб вона завжди, особливо це стосується дівчаток, вміла сказати «ні», – упевнена Валентина Павлівна.

І розповіла Lady.tochka.net про страшні наслідки тих випадків, коли для батьків тема сексу – табу. Кілька років тому у Донецьку відбувся такий випадок. 16-річна дівчинка-відмінниця, яку батьки тримали під суворим контролем, за принципом – тільки навчання і більше нічого, на весняних канікулах гостювала в бабусі в передмісті.  Перший похід на танці закінчився першим сумним сексуальним досвідом (залицяння сільського мачо дівчина сприйняла як справжні почуття через сильне бажання бути коханою, через відсутність досвіду перших побачень і чоловічих залицянь, які завжди були під строгою забороною батьків). Через три місяці з’ясувалося, що дівчина вагітна. А після здачі аналізів у нещасної виявили сифіліс і ВІЛ… Вагітності позбавилися…

– Вважаємо, що це вина батьків, – говорить Валентина Павлівна. – Адже заборонений плід – завжди солодкий. А якби самі батьки не ростили дитину в страху, заборонах і різних секс-табу, а пояснили, що секс – це тільки 1/3 стосунків, а 2/3 – частина духовна. Хіба дівчинка погодилася б на ніч із першим, хто виявив до неї увагу? Навряд чи. Практика показує, що ті підлітки, для яких тема сексу відкрита (у сім’ї), і чекають своїх коханих і єдиних, тобто вступають у статеві зв’язки усвідомлено, грамотно.

Українські гінекологи рекомендують для запобігання небажаної вагітності, а також хвороб, які передаються статевим шляхом (у випадку відсутності постійного партнера), використовувати подвійний захист – гормональні контрацептиви (вагінальне кільце, таблетки, пластир; але тільки після консультації з гінекологом) і презерватив.

Жінка має право вирішувати сама, мати їй дітей чи ні? Чому?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *