Користь ванни: 5 причин не відмовлятися сьогодні від цієї процедури

Користь ванни: 5 причин не відмовлятися сьогодні від цієї процедури - INFBusiness

Більшість людей надають перевагу душу, тому що так швидше і зручніше. Хоча експерти впевнені, позбавляючи себе задоволення полежати в теплій пінній воді, ми багато втрачаємо. Ось кілька причин, за якими ванна в рази корисніша прозаїчного душа, інформує Ukr.Media.

Зволоження та відлущування шкіри

Почнемо з того, що з видаленням бруду і мертвих клітин шкіри тепла ванна справляється набагато краще душа. У теплій воді розкриваються пори і очищення відбувається набагато глибше, але треба бути обережнішими: жорстка хлорована вода може вимивати зі шкіри природні жири і, як наслідок, сушити її. З тієї ж причини дерматологи радять приймати теплу ванну, а не гарячу.

Лікарі рекомендують приймати ванну раз на тиждень: цього достатньо, щоб зберегти на шкірі шар корисних бактерій і позбутися від шкідливих. Говорячи науковою мовою, дотримати баланс мікробіоти.

Розслаблення всього тіла

Регулярні теплі ванни допоможуть зняти напругу в м'язах. Це пов'язано з тим, що тепла вода розширює судини і покращує кровообіг, тобто природним чином розслаблює м'язи. Спортсменам рекомендують приймати теплу ванну, щоб швидше вивести з м'язів молочну кислоту після інтенсивних тренувань.

Ось кілька рекомендацій, як це робити правильно:

  • Приймайте ванну перед сном, щоб після відразу лягти спати.
  • Наливайте в ванну теплу воду — температура повинна становити 37-38 °С.
  • Занурюйтеся в ванну до рівня серця. Занурювати в ванну верхню частину грудей не потрібно, щоб не перезавантажити серцево-судинну систему.
  • Лежіть у ванні не менше 10, але не довше 20 хвилин.

Користь для психічного здоров'я

Очищення і розслаблення ще нічого. Але ось дослідження німецьких вчених 2017 року показало, що регулярні гарячі ванни допомагають впоратися з депресією. Група випробовуваних, які страждали депресивним розладом, двічі на тиждень приймала 40-градусну ванну за указом лікарів. Через місяць їх показники покращилися на шість пунктів за шкалою Гамільтона. Більш того — результати іншої групи, яка замість ванн займалася аеробікою, виявилися куди скромнішими. Їх стан покращився всього на три пункти. Ось що ванна життєдайна робить.

Нормалізація сну

Вчені Техаського університету з'ясували, що у тих, хто приймає ванну за годину-дві до сну, збільшується фаза повільного сну. Це пов'язано з охолодженням тіла після його нагрівання — таку послідовність організм сприймає як сигнал до сну. Сон стає глибшим і міцнішим, а організм отримує якісний відпочинок.

Гігієна

Вважається, що душова кабінка сама по собі чистіша, ніж ванна. Це не зовсім так: в кабінці повно затишних вологих куточків, в яких люблять гніздитися бактерії. Причому це пов'язано не тільки з тим, що кабінку рідше миють, але і з тим, що часом до цих куточків просто не дістати. З ванною все простіше, якщо мити її регулярно. І, до речі, якщо в будинку є діти, без ванни просто не обійтися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *