Як зірки захищають дітей

Як зірки захищають дітей - INFBusiness

1 червня ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Для багатьох ця дата стає лише початком літа, для інших – приводом подумати, що ми можемо зробити для тих дітей, які залишилися сам на сам із цим жорстоким світом.

Чимало багатих і знаменитих відчувають особисту відповідальність перед світом, а тому не бояться прийняти у свою сім’ю дітей, які були обділені теплом і увагою біологічних батьків.

Завдяки найбільш зірковій парі Голлівуду Анджеліні Джолі та Бреду Пітту гуманна ідея всиновлення дітей стала популярною в усьому світі. Проте ідея ця витала в повітрі задовго до явлення світу всієї сили PR-технологій.

Прийомні діти можуть бути геніями

Багато батьків бояться прийняти в сім’ю чужу дитину, побоюючись впливу «поганих» генів на здоров’я та розвиток малюка. Але мало хто знає, що нерідко із «приймаків» виростають справжні генії. Серед таких геніїв поет Данте Аліг’єрі, композитор Йоганн Себастьян Бах і філософ Жан-Жак Руссо.

У нашому списку й безліч «приймаків», які прославилися на літературній ниві. Серед усиновлених дітей імена Едгара По, Редьярда Кіплінга, Трумана Капоте, Германа Мелвілла та Джозефа Конрада.

Сучасна масова культура багато втратила б, якщо б такі знаменитості, як Мерилін Монро, Едді Мерфі, Ерік Клептон, Ванесса Мей, Елла Фіцджеральд і Джек Ніколсон не були свого часу прийняті в нову сім’ю. І їхні імена з благоговінням повторює тепер увесь світ!

Сім’я – це сім «я»

Найбільша родина була у відомого режисера Вуді Аллена та не менш відомої актриси Мії Ферроу. Разом на двох вони усиновили 10 дітей, більшість із яких були вихідцями з найбідніших азіатських країн.

Прийомні діти є у ще однієї відомої пари – Тома Круза та Ніколь Кідман. Навіть після розлучення вони по черзі займаються вихованням хлопчика Коннора й дівчинки Ізабель.

Шерон Стоун також є названою матір’ю. Після скандального розлучення з відомим журналістом Філом Бронштейном вона всиновила двох хлопчиків – Лейрда і Квіна. І тепер у всіх інтерв’ю розповідає, скільки радості дарують їй сини.

У сім’ї відомого режисера і продюсера Стівена Спілберга теж виховуються двоє прийомних дітей. Старшого сина Тео нинішня дружина продюсера Кейт Кейпшоу всиновила ще до заміжжя з режисером. Молодшу дочку Мікаелу вони всиновили разом. А всього у Спілберга восьмеро дітей від різних шлюбів.

Як усиновити дитину в Україні

Зазирніть у очі будь-якої дитини, яка зараз перебуває в дитячому будинку. У них туга й лише одне, найголовніше бажання: мати сім’ю.

І якщо ви думаєте, що на вашому шляху стане бюрократична машина й осуд оточуючих, то дуже помиляєтеся. Всиновити дитину не складно. Головне – дуже цього хотіти!

Ось деякі правила усиновлення дітей у нашій країні:

Усиновлення (удочеріння) – прийняття в сім’ю дитини на правах кровної з усіма правами і обов’язками, що випливають звідси.

Якщо на обліку в центрі з усиновлення стоять брати чи сестри всиновлюваної дитини, то вони не можуть бути розділені, за винятком особливих випадків.

Усиновитель має бути старшим за всиновлюваного не менше ніж на 15 років.

Кількість усиновлюваних однією особою дітей не обмежується.

Не можуть бути усиновителями особи:

  • обмежено дієздатні, недієздатні;
  • позбавлені батьківських прав;
  • особи, які вже були усиновителями й усиновлення було скасовано з їхньої вини;
  • які перебувають на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • які зловживають спиртними напоями й наркотиками;
  • які не мають постійного місця проживання та постійного доходу;
  • інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Перевага при усиновленні віддається родичам; особам, які усиновляють кількох братів і сестер; громадянам України; сімейним парам.

Для усиновлення необхідна згода дитини, за винятком випадків, коли за віком або станом здоров’я дитина не в змозі висловити свою думку.

Необхідна також згода опікуна/піклувальника або інтернату/будинку малятка на усиновлення, хоча така згода може бути отримана рішенням органу опіки чи суду (у випадку, якщо усиновлення в інтересах дитини).

Рішення суду про усиновлення приймається з урахуванням стану здоров’я, матеріального та сімейного стану усиновителів, мотивів усиновлення, особистості та стану здоров’я дитини, часу, протягом якого усиновитель уже піклувався про дитину, ставлення дитини до усиновителів.

Суд не має права відмовити в усиновленні на підставі того, що усиновителі вже мають або можуть мати свою дитину.

Особливості усиновлення:

  • Оформляється довше, ніж опіка, оскільки потрібно затвердження цивільним судом.
  • Держава практично не надає жодної допомоги після усиновлення, за винятком надання післяпологової відпустки та виплат у зв’язку з народженням дитини в тому випадку, якщо усиновлюється немовля.
  • Найжорсткіші вимоги до кандидатів в усиновителі – до їхнього матеріального стану та житла.
  • Не кожна дитина, позбавлена батьківського піклування, може бути всиновлена.

А ти могла б усиновити дитину?

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *