Морква — один з доступних і дієвих засобів для відновлення чоловічого здоров'я. В якому вигляді і як часто її потрібно вживати, щоб отримати результат?
Приготовлена на пару, відварена або сира морква — це сховище вітамінів (А, В, С, Е, К), макроелементів (калій, магній, кальцій, фосфор, натрій, залізо, та інші), мікроелементів (алюміній, мідь, нікель, йод, хром та інші), пектину, глюкози, клітковини, інформує Ukr.Media.
Це недорогий овоч, який добре зберігається, цілорічно продається в будь-якому супермаркеті та на ринку. Відмінно підходить для салатів, гарнірів, пюре і супів, в якості приправи, соків і натурального барвника.
Механізм впливу на чоловічу репродуктивну систему
Результати досліджень показують, що високий вміст вітаміну А та його провітаміну бета-каротину стимулює вироблення сім'яної рідини, поліпшує її якість, що благодатно позначається на зачатті.
Крім того, морква бере участь у виведенні з організму «поганого» холестерину, запобігаючи появі атеросклеротичних бляшок, що закупорюють просвіт кровоносних судин. А значить до органів малого таза буде вільно доходити кров.
Сира морква нормалізує кількість глюкози в крові, допомагаючи ендокринній системі вчасно і в потрібному обсязі виробляти тестостерон — чоловічий статевий гормон.
Особливості вживання моркви
Добова доза приблизно 200-300 грамів, тобто достатньо однієї середньої морквини, щоб отримати лікувально-профілактичний ефект. Не варто, в гонитві за здоров'ям, зловживати цим овочем — можна отримати жовтизну шкірних покривів, слабкість, головні болі та запаморочення, нудоту, сонливість.
Для перетворення бета каротину у вітамін А і подальшого його засвоєння, у морквяні страви обов'язково потрібно додати тваринний або рослинний жир (сметану, рослинне або вершкове масло).
Моркву можна їсти сирою, запікати, варити, готувати на пару. Сиру рекомендується подрібнювати на тертці або в блендері. Людям, страждаючим гастритами, виразковими та іншими хворобами ШКТ можна їсти тільки варену або приготовлену на пару.
Додаткова користь
Крім позитивного впливу на чоловічу статеву систему, морква:
- зміцнює сітківку очей, знижує стомлюваність та напругу в очах, допомагає при короткозорості та далекозорості тощо;
- бореться з дисбактеріозом, знижує ризик розвитку гастритів, зменшує болючість, володіє помірними жовчогінними властивостями, легким проносним ефектом;
- нормалізує роботу видільної системи, позбавляючи організм від продуктів розпаду, зменшує набряклість;
- позитивно впливає на зовнішній вигляд людини, завдяки своїм антиоксидантним властивостям, балансування внутрішньоклітинних окислювально-відновних процесів, участі у виробленні колагену;
- регулює вуглеводний обмін;
- покращує психоемоційний стан, добре впливає на нервову систему, полегшуючи головні болі, безсоння, втому;
- зміцнює імунітет.
Джерело: ukr.media