Як безпечно сходити в сауну, щоб залишитися в живих

Як безпечно сходити в сауну, щоб залишитися в живих - INFBusiness

Прийнято вважати, що «баня — запорука довгих років». Безумовно, для здорових людей і лазня, і сауна корисні (особливо для серця). Однак не варто забувати, що такі температурні умови можуть бути небезпечні, а в окремих випадках — смертельні, інформує Ukr.Media.

Коли ви перебуваєте в сауні (тобто під впливом сухого жару), температура тіла швидко піднімається до 40°C, частота пульсу підскакує на 30%, а піт ллється так сильно, що звичайна людина може втратити близько півлітра рідини за невеликий час. Якби ви знаходилися не в сауні, а, наприклад, вдома такі симптоми б не просто насторожили вас, вони б привели в жах! Але, як і у випадку зі спортом, такий стрес в невеликих кількостях робить позитивний вплив на організм.

Проблеми починаються, коли людина раптом починає думати, що її все дарма! Випадок такої необачної поведінки стався в 2010 році на чемпіонаті світу з саун (так, і такий буває) у Фінляндії. Володимир Ладиженський, якому на той момент було 62 роки, просидів у сауні шість хвилин при температурі 110°С! Судді витягли чоловіка з опіками, він помер, не приходячи до тями. Перед тим як брати участь в таких змаганнях всі учасники надають довідку про здоров'я, а також вони постійно тренуються. На жаль, цього разу завзятість взяла верх над розумом, не бажаючи уступити у фіналі головний приз, чоловік не розрахував свої сили.

І все ж багато вчених впевнені, що знаючи міру, в сауні померти досить складно. "Раптова смерть під час або після купання в сауні — рідкісна подія", — зазначає дослідник Гельсінського університету Катаріна Ліндрос Терхі Келтанен. "А якщо це і відбувається, то часто викликане споживанням етанолу. Випадково згоріти на смерть через гаряче повітря без будь-якого сприяючого фактора, майже неможливо".

Це підтверджує і дослідження, яке було присвячене Фінляндії. У цій країні на кожні три жителя припадає приблизно одна сауна. Як показав аналіз, половина щорічних смертей в сауні була пов'язана саме з алкоголем. Інше дослідження, опубліковане у 2008 році, говорить про те, що з 77 документованих випадків смерті в сауні у Швеції в період з 1992 по 2003 рік 44% були пов'язані з алкоголем.

Тут немає нічого дивного, алкогольна інтоксикація розширює кровоносні судини, викликаючи падіння кров'яного тиску, яке може привести до втрати свідомості. Це, в поєднанні з зневодненням (також викликаним алкоголем) може бути смертельно небезпечним.

Алкоголь в сауні — це проблема глобальна, бо багато людей ходить паритися саме напідпитку. Сухе повітря можна переносити довше, а ось вологе тепло… Через високу вологість в парильні знаходиться більша кількість молекул води, що призводить до більш швидкого нагрівання організму. Засидівшись в лазні, ви можете отримати опік шкіри, навіть не помітивши. Смерть в лазні в принципі дуже неприємна, так як у людей часто відлущується шкіра, а на розтині виявляються і опіки органів.

Проте, варто ще раз згадати, що смерть від жару сауни або лазні надзвичайно рідкісна. Але не забувайте, що все повинно бути в міру. Медики з Гарварду рекомендують перебувати в сауні не більше 15 хвилин (це максимум), в лазні не варто засиджуватися і більше 10 хвилин. Якщо ви робите кілька заходів обов'язково повністю остигайте після першого, після кожного походу випивайте дві склянки чистої води. Якщо вам стало погано після лазні, то обов'язково зверніться до лікаря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *