Як українцям розвивати стійкість: поради всесвітньо відомого екстремала

Як українцям розвивати стійкість: поради всесвітньо відомого екстремала - INFBusiness

В Україні набирає популярності безкоштовна освітня платформа BecomingX Ukraine. На ній зібрали готові плани уроків за участю світових та українських зірок. Освіторія.Медіа поспілкувалася з одним із співзасновників платформи — легендарним ведучим, письменником і екстремалом Беаром Гріллсом. Він розповів нам про власний досвід життєстійкості, формування навичок виживання у смертельно небезпечних обставинах і дав прогноз, чи замінить ШІ вчителів у майбутньому.

Як українцям розвивати стійкість: поради всесвітньо відомого екстремала - INFBusiness

Беар Гріллс

О.Медіа: Беаре, в Україні теж дивляться та захоплюються вашим шоу «Running wild with Bear Grylls: The Challenge» про виживання у дикій природі. Українці, на жаль, мають непрохані виклики, повʼязані з виживанням під час війни. Які визначальні риси українців вам запам’ятались під час візиту до України?

Беар Гріллс: У Києві я зустрівся з кількома сім’ями та ветеранами, і одразу зрозумів, яку велику пристрасть плекають у своєму серці до України ці люди. Знаєте, найчастіше саме тоді, коли життя приносить дуже важкі й часом нестерпні випробування, ми можемо побачити, «з якого тіста зліплений» будь-хто в нашому оточенні. Зрозуміти, хто є хто. І стає очевидним те, що хоч і більшість українців переживають найважчі часи, вони направду мають незламний дух. Я побачив це під час особистих інтерв’ю з нашими співрозмовниками в рамках освітнього проєкту BecomingX Ukraine, а також під час спілкування з ветеранами. Дуже рекомендую подивитись на платформі фільм із неймовірним ветераном Володимиром Рудковським з Національного реабілітаційного центру UNBROKEN.  Він втратив ногу на війні, але продовжує боротися, надихаючи інших своїм незламним духом. Те саме можу сказати і про ветеранів, яких підтримує українська благодійна організація Superhumans, амбасадором якої я є.

О.Медіа: Як дорослі та зовсім юні українці можуть розвивати в собі навички стійкості  й незламності в найскладніших умовах? Чи дасте кілька конкретних порад із вашого досвіду як людини, на яку не раз чатували смертельні небезпеки?

Беар Гріллс: Стійкості можна навчитися. Це як м’яз. Єдиний спосіб по-справжньому розвинути стійкість і впевненість у складних ситуаціях — це побувати всередині них і пережити різний спектр емоцій, зрозуміти, що тут і зараз допомагає вам впоратись із викликами. Потім детально проаналізувати пережите. І намагатись у подальшому сформулювати бодай кілька способів для виходу зі складної ситуації, зрозуміти, які вам доступні можливості для її подолання чи проживання з найменшими втратами.

На жаль, війна в Україні призвела до того, що багато людей опинилися у справді жахливих обставинах не за власним вибором. І я точно знаю: не в такий спосіб українці воліли би розвивати в собі стійкість. Але ми бачимо їх тут і зараз, — вашу стійкість, мужність. Я дуже співчуваю тому, через що всі українці проходять. Моя порада — жити одним днем, завжди прикривати один одного і бути надійним тилом один одному. Бути добрими, навіть під час ектремальних випробувань. І щодня робити все можливе від вас, щоб спробувати покращити ситуацію.

О.Медіа: Тисячі дітей в Україні навчатимуться за програмою платформи BecomingX. Чим цей інструмент може зарадити школярам у процесі надолуження освітніх втрат?

Беар Гріллс: BecomingX Ukraine фокусується на речах, яких часто не викладають у школах — не лише в Україні, а й у всьому світі. Вона дає глибокі знання про емоційні навички, корисні життєві установки, побудову відносин, необхідних для досягнення успіху. Все це базується на новітніх наукових дослідженнях та наших щирих інтерв’ю із найбільш надихаючими та знаковими людьми світу.

Короткий список міні-фільмів, про який писала Освіторія в матеріалі-інструкції з користування платформою BecomingX Ukraine:

  • Андрія Зафіраку — володарка титулу найкращої вчительки світу за версією Global Teacher Prize;
  • Володимир Рудковський — захисник України і тренер ветеранів війни;
  • Андрій Шевченко — знаний у всьому світі футболіст;
  • Володимир Кличко — титулована світова зірка боксу;
  • Еліна Світоліна — третя ракетка світу, призерка Олімпійських ігор;
  • Джулія Робертс — ікона світового кінематографу;
  • Дама Стефані Ширлі — біженка, яка стала інноваційним підприємцем у сфері технологій;
  • Роджер Федерер — один з найвидатніших тенісистів світу;
  • Даніка Патрік — найуспішніша в історії жінка-автогонщиця;
  • Беар Гріллз — найвідоміший у світі експерт із виживання.
  • додати кавер + лінк на ту нашу статтю

Також учителі можуть скористатись уроками з платформи про ефективну роботу в команді, амбіції, успіх та невдачі, дисципліну та стійкість. Це ті значущі особистісні якості, які конче необхідні для досягнення успіху в житті, але чомусь їх так рідко викладають у навчальних закладах. Чимало з того, що ми робимо в рамках BecomingX Ukraine — про натхнення та надію, яка допоможе людям мріяти широко й буйно, надаючи їм ключові навички, які теж неабияк допоможуть на цьому шляху.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Як українцям розвивати стійкість: поради всесвітньо відомого екстремала - INFBusiness

Готові уроки від світових зірок: навчальна платформа BecomingX від Беара Гріллза доступна українським педагогам

О.Медіа: Беаре, як гадаєте, чи замінить штучний інтелект учителя в майбутньому? Цікаві ваші аргументи.

Беар Гріллс: Я так не думаю. Принаймні, хочу так сподіватись, що ні. Життя — це про людей та людський досвід. І хоча технології можуть стати незамінним помічником у системі освіти чи просто в класі, вже навіть із нашої роботи в BecomingX зрозуміло: саме людські навички з кожним роком набувають дедалі більше ваги. Так, соціум уже не мислить себе без смартфонів і ноутбуків. Ми маємо доступ до нечуваної кількості знань та інструментів штучного інтелекту, — таких як ChatGPT. І попри все вищезгадане, саме людські навички, погляди й установки стануть вирішальними факторами в житті. Цьому ми також навчаємо в BecomingX.

О.Медіа: Яким учителем є дика природа? Який найцінніший урок ви винесли, видряпуючись живим із найкарколомніших випробувань?

Беар Гріллс: Якщо я чогось і навчився, то це того, що матінка-природа — один із найкращих учителів. Вона справді є чудовим «урівнювачем», що стирає будь-які межі… Штормам і морозам насправді байдуже, хто ви, яка у вас освіта чи рівень доходу, — ми там опиняємось усі разом. І саме це ми бачили на прикладі багатьох наших гостей у програмі «Running Wild». Неважливо, чи ви голлівудська зірка, чи олімпійський чемпіон, — природа вчить нас бути скромними. Вона вчить нас бути добрими. Проведіть деякий час високо в горах або в дикій природі, і ви побачите, як люди об’єднуються, щоб подолати стихію. Те, чого я навчився на природі, дійсно стало моєю мантрою. Сміливість, доброта і моє незмінне гасло: «Ніколи не здавайся».

Будь у курсі

Хто такий Володимир Рудковський, про якого говорить в інтерв’ю Беар Гріллс?

Володимир Рудковський під час війни він став командиром роти і у його підпорядкуванні було понад 100 військових. Рятуючи побратима, він отримав важке мінно-вибухове поранення та переніс подвійну ампутацію ноги. Зараз Володимир працює мотиваційним тренером у реабілітаційному центрі UNBROKEN та допомагає повертати до спорту інших тяжкопоранених захисників. Його головні меседжі до кожного українця:

  • Бережіть своє здоров’я та допомагайте іншим.
  • Рухайтеся вперед і не зупиняйтеся, будьте готові розвиватися.
  • Візуалізація — потужний інструмент; не забувайте ставити собі цілі.

Цікаво знати

10 неймовірних випробувань Беара Гріллса, з яких він вибрався переможцем

1

У 23 роки підкорив Еверест і потрапив до книги рекордів Гіннеса як наймолодший британець на піку. До цього він проходив багатомісячну реабілітацію через травму голови. А її отримав після падіння в ущелину на льодовику.

2

Мандрував у Тихому океані на плоту без запасів питної води. Від зневоднення Беара Гріллса врятувала медична груша, якою він зробив впорскування зіпсованої води у свій кишківник.

3

Облетів найвищий водоспад світу Анхель у Венесуелі на своєму улюбленому «летючому гаджеті» — парамоторі, який виглядає надзвичайно химерно.

4

Зібрав компанію гурманів та влаштував званий обід на висоті 7620 метрів. Гостям пана Беара довелось одягти не лише парадні костюми, а й кисневі маски.

5

На звичайному надувному човні перетнув із компанією з п’яти осіб Північну Атлантику. Мета — привернути увагу людства до проблеми глобального потепління. Маршрут був «убивчим»: бурхливі води данської протоки та моря Лабрадор поглинали до цього й суперзахищені човни! Та Беар і Ко вижили навіть після восьмибального шторму, зустрічі з айсбергами та критичне переохолодження. Про цей жахливий досвід затятий «виживальник» написав книгу «Facing the frozen ocean».

6

Від піщаної бурі в Сахарі Беар Гріллс рятувався… у туші мертвого верблюда. І так, йому довелось її спершу добряче випатрати, залишивши «каркас» із кісток як укриття та шкіру в якості «покривала».

7

Разом із двома друзями Беар Гріллс провів 1 годину й 36 хвилин у вертикальній аеротрубі та встановив новий скайдайверський рекорд. Просто уявіть, що півтори години ваше тіло перебуває у вільному падінні. Хоча… Це дійсно практично неможливо уявити:)

8

Підкорив Гімалаї на парамоторі. Цей ризикований переліт довго не погоджували мандрівникові військові, але зрештою Беар вимолив можливість політати бодай південною стороною гори. Ось так пан-екстремал опинився на висоті 8991 метр і побив попередній рекорд на 3058 метри, відчувши гострий брак кисню.

9

Перейшов «голяка» крижану річку в Арктиці задля красивих картинок репортажу в шоу «Вижити за будь-яку ціну». Чому ж ведучий був голим? Аби зберегти сухий одяг, який йому знадобився після виходу з річки. А інакше міг би загинути від переохолодження. Проте кінцівки пан Беар таки відморозив.

10

Спекотно Беару Гріллсу теж було не раз у його карколомних пригодах. Одного разу в Гватемалі він спустився у жерло діючого вулкана, оповитого хмарами отруйних газів. Це стало можливим завдяки вертольоту, який доставив відчайдуху прямісінько в «пекло». Бідолашний оператор теж мусив спускатись, — ось така вона, робота запеклих екстремалів.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *