“Домашка” на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

Червень, липень і серпень для вчителів — період відновлення для душі та тіла. Сумно це усвідомлювати, та ми проживаємо вже третє літо війни. І відчуваємо, як стрімко витрачається внутрішній ресурс. Психологи та спеціалісти з mindfulness підбадьорюють: наші «батарейки» схожі на сонячні, і підзарядитись можна лише знаючи, що саме для вас подарує тепло, енергію та стане «пластиром» для душі. Склали для вас літній moodboard (дошка настрою) — своєрідна «домашка» для натхнення вчителів. Обирайте із яскравих пазлів, що вам більше до вподоби, плануйте та втілюйте ресурсні дії.

Для душі

ЗАРЯДЖАЄМОСЬ КУЛЬТУРНИМ АНТИСТРЕСОМ

Ювілейний етнофестиваль «Країна мрій» від Олега Скрипки

Коли і де: 21-23 червня у Національному ботанічному саду імені Гришка

За два десятки років етнофест «Країна Мрій» перетворився у справжній культурний феномен і став музичним осередком відродження національної ідентичності, адже популяризує українську культуру та фольклор, особливо серед молоді. Гасло цьогорічного фестивалю – «20 років простір волі!». На «Сцені Рай» та «Сцені мрій» на відвідувачів чекатимуть 35 народних колективи. Хто виступатиме? Мандри, Роксоланія, Божичі, Karta Svitu, Ot Vinta, Йосифович Rock Band, ансамбль давньої музики Костянтина Чечені та «Бурдон», Мnishek, Мова, Пиріг і Батіг, Folkulaka, Lemko Bluegrass Band. Звісно ж, заспіває і Олег Скрипка та Лє Гранд Оркестр. Не музикою єдиною: на «Країні мрій» проводитимуть групові чаювання з можливістю скуштувати рідкісні сорти чаю, майстер-класи з вибійки та створення мотанок для діточок. Працюватимуть окремі локації «Японський сад», «Поетична майстерня», «Книжкова стежка».

Фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного

Колі і де: 15 червня — 1 вересня, Протасів Яр

Уже вдруге у Києві відбудеться фестиваль «Протасів Яр» пам’яті громадського активіста і розвідника 93 бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Цей захід популяризує сучасне й традиційне мистецтво, українську історію, правозахисні ініціативи та вшанує пам’ять Романа Ратушного, справа якого триває й після його смерті. Адже саме започатковані Романом візії переросли у великий фестиваль, який стартує цьогоріч під гаслом «Ніколи нічого не бійтеся». Цьогорічна ж фокус-тема — «Повернення свого».

Які напрямки включатиме фест у 2024 році?

  • мистецький (концерти, поетичні читання);
  • демократії і прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази і обговорення документальних фільмів);
  • історичний (лекції, екскурсії);
  • під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма.

 
Фестиваль Faine Misto: Земля майбутніх легенд

Коли і де: 2-4 серпня у Львові

Легендарний фестиваль Faine Misto цьогоріч відбудеться під знаковим девізом «Земля майбутніх легенд». Адже легендарні зміни відбуваються просто тут і зараз, а ми маємо цьому сприяти, допомагаючи нашим захисникам звільняти країну. Подія у Львові збере всіх друзів, щоб разом обговорити пережиті події, емоції, якими відзначилося наше недалеке минуле. Серед цікавих гостей — Жадан і собаки, Vivienne Mort, Latexfauna, Христина Соловій, Dakhtrio та десятки інших виконавців.

ВЧИМОСЯ ПРАКТИКУВАТИ ВДЯЧНІСТЬ

Ми знаємо, що найкращі ліки від стресу — активність, «перемикання», спорт. А ще — медитація, йога, пілатес, дихальні вправи. Вони мають потужний заспокійливий ефект. Але в умовах війни заняття в залі можуть бути недоступними для частини українців. Часом люди навіть сприймають за «знущання» рекомендацію лікарів зайнятися спортом: «У моєму місті немає світла щодня, а через день я сплю в метро або підвалі через атаки рф». Але є дуже проста вправа на щодень, доступна будь-кому — «Подяка». Її рекомендують психологи-експерти ГО «Безбар’єрність». Дякувати потрібно не лише оточенню, а в першу чергу собі. Навіть у момент небезпеки дякувати — це наче впустити трохи сонячного світла в бомбосховище. У найбільшій темряві подяка підсвітить вам те хороше, що ви маєте у своєму житті. Те, заради чого варто боротися, що варто відстоювати. Вчені з’ясували, що коли ми дякуємо — переживаємо спектр різних позитивних почуттів. Те саме відбувається, коли ми приймаємо вдячність від інших людей. Ви можете почати з малого: дякуйте собі щоранку. Пишіть вдячні «мі-мі-мі» записки рідним та клейте магнітиком на холодильник. Пишіть подяки людям, яким маєте за що подякувати — в месенджери, листом на фронт через волонтерів. Користуйтеся вдячністю щоразу, коли відчуваєте знецінення свого життя. Придбайте зошит чи щоденник і щодня пишіть про одну річ, за яку ви хотіли б подякувати собі чи світу сьогодні.

СТВОРЮЄМО НЕЗАБУТНІ СПОГАДИ РАЗОМ ІЗ ДІТЬМИ

Ваші діти потребують дитинства тут і зараз, і третє літо широкомасштабної війни — не виняток. Ось які «невідкладні справи» радить реалізувати разом із доньками й синами протягом літа 2024 психологиня Світлана Ройз:

🐝Влаштуйте мандрівку іграшці, фотографуйте її в різних місцях, а потім створіть фотоальбом

🐝Напишіть собі лист, який відкриєте взимку, а там буде теплий літній привіт

🐝Заморозьте у кубиках льоду улюблені квіти та збережіть до зими

🐝Напишіть свої позитивні послання (афірмаці) та повторюйте їх щодня протягом певного часу

🐝Стрибайте по калюжах у чобітках і босоніж

🐝 Сплетіть віночок із квітів, пускайте кораблики

🐝Зробіть браслети із квітів. Можна наклеїти бутони та листочки на скотч та закріпити їх на руці дитини

🐝 Зберіть свій особливий чай на зиму з м’яти, листя смородини, ягід

🐝 Бігайте босоніж по траві, потанцюйте під дощем, зберіть букет квітів

🐝Створіть картини з овочів. Викладайте фігурки, цифри, літери з шишок, пелюсток, листя, зелені чи овочів

🐝 Приготуйте смузі з різних фруктів, фотографуйте метеликів і жуків

🐝 Спостерігайте за сузір’ями та загадайте бажання під час серпневого зорепаду

«РОЗВАНТАЖУЄМОСЬ»: 10-ДЕННИЙ ЦИФРОВИЙ ДЕТОКС

«Та це божевілля» — перша думка, яка може виринути після пропозиції видалити на 10 днів із вашого телефону застосунки Facebook, Instagram, TikTok. Дуже добре, якщо вдасться не заходити увесь цей час і на новинні сайти (місію інформувати вас про дуже важливі новині покладіть на когось із близьких). Якщо погодитесь на цей «незручний» для вкоріненої звички соцмережевого свайпання експеримент — ваша «зозуленька» буде надміру вдячна. У світі явище «digital detox» дуже поширене, адже дослідження підтверджують: навіть коротка свідома відмова від гаджетів, застосунків і новинних сайтів в рази зменшує стрес, допомагає покращити офлайн-спілкування, а ще чудово впливає на творчий потенціал та покращує сон.

Для тіла й смакових рецепторів

ГЛАМУРНО «КОНСЕРВУЄМО» ЛІТО

Якщо наші батьки й бабусі виживали в скрутні 90-ті завдяки домашнім урожаям, то зараз вирощування еко-городини чи заготівля смаколиків за рецептами відомих шеф-кухарів — вельми розповсюджене хобі. Звісно, це так нудно — консервувати полуничний компот у трилітровій банці. Зовсім інша справа — запастись на дощові вечори варенням із м’яти чи моркви, буряковим джемом з ваніллю, конфітюром з томатів із яблуками та спеціями, мостардою з черешні та апельсину в гірчично-цукровому сиропі, джемом з ожини та лавандою. Та ви взагалі бачили ціни на такий «крафт» на столичних ярмарках штибу «Всі свої?» Отож-бо. Ми теж піддивились кілька незвичайних рецептів у Євгена Клопотенка й чекаємо сезон ревеню, щоб додавати топінг-смачняшку до млинців та оладків.

А якщо ви оптиміст(ка) просунутого левелу — придбайте якісні пакети для заморозки на зіперах та дотримуючись усіх правил, заморозьте улюблені літні ягоди на осінь та зиму. Найкраще зберігають смакові якості та зовнішній вигляд після розморожування лохина, чорниця, малина, полуниця.

ЗАМІСТЬ МОРЯ — БАСЕЙН, РІЧКА, ОЗЕРО

Більшість українців в умовах війни тільки мріють про море. Та ви можете обрати бодай кілька днів на місяць, які проведете біля води: щоб «змінити повітря», надихатись свіжістю, підзарядитись внутрішньо біля плес чи шумливих річок. Саме таким відносно новим «місцем сили» для киян стало село Витачів в Обухівському районі, де з височенних круч можна споглядати Дніпро та хрумтіти випічкою з місцевої пекарні.

Не забувайте про можливість покупатись у відкритих басейнах у великих містах чи полежати в тіні дерев у гамаку. Є змога вирушити бодай у невелику мандрівку? Зробіть це! Надихатись краєвидами мальовничих куточків і обрати «свій» для відвідин допоможе Youtube-канал Ukraїner.

ПІШОХІДНА ЕКСКУРСІЯ УЛЮБЛЕНИМ МІСТОМ

Навіть у найменших містечках є маловідомі унікальні місця — позначте їх на онлайн-карті й вирушайте в міні-пригоду з родиною чи другом. Якщо проживаєте в мегаполісі — відвідайте професійну екскурсію «не для туристів» — море вражень і відкриттів гарантовано. Запасіться ланчбоксом із запашними канапками та фруктами, а на згадку зробіть мініфотосесію для теплої публікації в соцмережах.

ДАРУЄМО «ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ» СМАКОВИМ РЕЦЕПТОРАМ

🍹 Зробіть домашній лимонад чи безалкогольний коктейль за одним із рецептів, які подарував «Освіторії» шеф-кухар та зірка проєкту «Майстер-шеф» Павло Ключник.

🍓 Геть стереотип, що смачне морозиво готують лише промислові харчові гіганти. Домашнє джелато — це просто і корисно, особливо, якщо хочеться приготувати безцукровий смаколик для малечі.

🧁  Влаштуйте пікнік, чудові смаколики до якого ви приготуєте самі або з родиною: літній чизкейк з ягодами, бананово-смородинові кекси та маршмелоу, яке ви підсмажите ввечері на вогнищі або на грилі. М-м-м-м, оце смакота!

Для мозку

ЧИТАЄМО НА ОДНОМУ ПОДИХУ

Літнє читання має бути легким, як хмаринка солодкої вати біля входу в ботанічний сад Гришка, та залишати по собі післясмак вцяткованих «веснянками» одеських абрикосів. Придивіться до чотирьох неймовірних книги, з якими душа точно порадіє:

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

«Там, де заходить сонце»

Олена Пшенична

Цей роман на «Книжковому арсеналі» розкуповували так само швидко, як кемпінгові ліхтарі в розпал блекаутів. З-поміж інших творів вирізняється тим, що звертається до історій про літніх людей та розмовляє їхніми голосами. Вірі Тихій – 72. Вона – колишня вчителька української мови, яка навіть уявити не могла, що опиниться у Будинку для літніх людей, куди її привезе єдиний син… Емоційна і щира, — це книга-пластир на кожне зранене серце та водночас надзвичайно чесна оповідь про життя на його заході.

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

«Освічена»

Тара Вестовер

Це книга-біографія Тари Вестовер, яка вперше пішла до школи у 17 років. До того вона не лише не здобула освіти, а й була повністю ізольована від цивілізації. Дівчина ніколи не отримувала медичної допомоги і навіть не знає точної дати свого народження. Її батько — мормон-фанатик, готував сім’ю до кінця світу, змушував дітей працювати на звалищі старих автомобілів, а лікарів вважав поплічниками диявола, тому будь-які травми, навіть найтяжчі, дозволяв лікувати тільки народними методами. Утім, навіть попри таке дитинство, Тара Вестовер змогла вирватися з лабетів своєї родини, здобути вищу освіту, а згодом і докторський ступінь — і написати про це книжку.

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

«Сім чоловіків Евелін Г’юґо»

Тейлор Дженкінс Рід

Евелін Г’юґо, у минулому голлівудська ікона кіно, нарешті готова пролити світло на своє гламурне і скандальне життя. Але коли задля цієї мети вона обирає нікому невідому репортерку з журналу Монік Грант, це дивує всіх, а найбільше — саму Монік. Чому вона? Чому зараз? Акторка розкриває правду про нещадні амбіції, несподівану дружбу та велике заборонене кохання. Монік починає відчувати справжній зв’язок із легендарною зіркою, та коли історія наближається до завершення, стає зрозуміло, що життя Евелін перетинається з її власним, трагічно й невідворотно.

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

Вілла у Сан-Фурсиско

Ярослава Литвин

Для чого Оля Синичка придбала стару хату в селі? Щоб ходити вранці босою по росянистій траві, щоб дихати на повні груди і відчувати — ось воно, моє місце, тут моє серденько. Щоб нарешті почати жити, а не дочікуватися кінця війни або чийогось дозволу бути щасливою. Реальність, щоправда, виявилася не такою безхмарною, як Оля собі уявляла, переглядаючи картинки в інтернеті. Бур’яни доводять до сказу, сусіди пхають носа в чужий город, дорогоцінні родичі кепкують і взагалі мають жахливе почуття гумору, а любі подруги перегинають палицю зі своєю турботою, створюючи геть анекдотичні ситуації.

ВЛАШТОВУЄМО ВЕЧІР УКРАЇНСЬКИХ НАСТІЛЬНИХ ІГОР

Коли кажеш «настолки» — уява одразу домальовує «Монополію» чи «Вибухових кошенят». Ви здивуєтесь, коли дізнаєтесь, які неймовірні та круті настільні ігри вигадали за останні роки українці! Протягом літа спробуйте разом з родиною випробувати талан у грі про Україну «Шевченко питає» або позмагайтесь у красномовстві разом із «Грою слів».

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

«Гра слів» створена за ідеальною формулою — «Граючи, дізнаєшся.» Автори зробили дослідження неологізмів, діалектизмів та усіх цих складних понять цікавим та захоплюючим для гравців. На вас чекають 180 найуживаніших фраз у 4 розділах нашої мови з детальним поясненням кожної. Правила прості: хто швидше відповість, того і бали. До прикладу: чи знали ви, що «ясочка» — лагідне та ніжне звертання до жінки, а коли говорять «кумпель» — мають на увазі товариша, колегу?

"Домашка" на літо: 10 справ, які треба встигнути зробити за літо - INFBusiness

«Шевченко питає» — захоплива вікторина для двох і більше осіб, щоб поглибити знання про нашу історію, мову й культуру, географію та визначних постатей. Звеселять вас і «вуса Шевченка», які знайдете в комплекті з 180 картками. Розташуйте вуса над губами та читайте запитання вголос, — рекомендується гордо починати зі слів «Шевченко питає»!

НАВАЖУЄМОСЬ ДОБРЯЧЕ «ПІДТЯГНУТИ» АНГЛІЙСЬКУ

«Нема часу! Мозок і без того кипить» — освітянам не так легко знайти сили й натхнення для ґрунтовного навчання. Але літо наче створене для того, щоб «апґрейднути» ваш поточний левел з англійської мови, про що ви вже так давно мріяли та не раз писали у «Список зі справ на на наступний рік». Навіть якщо в бюджеті не передбачено витрат на курси — можна долучитись до безкоштовних марафонів та «освіжити» знання:

Flash Talk Show — курс розмовної англійської за донат.

Study Less — безкоштовний семиденний онлайн-марафон.

EnglishDom — надають безкоштовні пробні уроки та міні-курси для нових студентів.

BBC Learning English — на сайті чимало безкоштовних навчальних курсів для різних рівнів.

Завантажити літній moodboard

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *