Спека випробовує і дітей, і дорослих. А традиційні компоти та холодний чай вже не вгамовують спрагу. Зібрали для вас модні літні лимонади від знаного шеф-кухаря, зірки шоу «Майстер-шеф: Професіонали» Павла Ключника. Він пропонує готувати фантазійні літні напої усією родиною.
Лимонад «Холодне серце»
з лавандою та розмарином — як любить Ельза
Знадобиться:
Мінеральна вода — 0,5 літра (несолона)
Цукор — 50 грамів
Вода — 50 грамів
Лаванда суха або свіжа — 5 грамів (можна на око)
Розмарин — одна гілочка (листочки)
Міксуємо:
Засипаємо цукор у гарячу воду і на невеликому вогні готуємо сироп. Він готовий, коли цукор повністю розтане.
В киплячий сироп додаємо лаванду та листочки розмарину. Знімаємо з вогню та накриваємо кришкою. Даємо настоятися півгодини.
У прохолодну мінеральну воду додаємо наш лавандово-розмариновий сироп і насолоджуємося улюбленим напоєм героїні «Крижаного серця» Ельзи, який їй завжди готує помічник-сніговик Олаф.
Морс «Суперсімейка»
з обліпихою, яку збирала вся родина. Навіть якщо в супермаркеті
Знадобиться:
Обліпиха — 300 грамів
Цукор — 200 грамів
Гілочка розмарину
Міксуємо:
Заморожену обліпиху завжди можна купити в супермаркеті або ж вона лежить у вас у морозилці ще з осені і чекає свого «зіркового часу». Ось він і настав!
У блендері перебийте обліпиху з цукром у співвідношенні, оптимальному для ваших смакових рецепторів. Любите солоденьке? Збивайте у співвідношенні один до одного, більш кисле — цукру додавайте менше. Збивайте, доки маса не стане схожа на густу піну. Це наша заготовка, тож залишаємо її в морозильній камері й виймаємо, коли знадобиться приготувати смачний холодний чи гарячий коктейль.
Вливаємо 100 грамів обліпихової заготовки у 200 грамів окропу. Додаємо гілочку розмарину. Даємо настоятися і смакуємо охолодженим або теплим, залежно від погоди і настрою.
Лимонад «BTS на гастролях»
з маракуєю. Тс-с-с, зіркові корейські хлопці теж економні. Це недорого
Знадобиться:
Маракуя свіжа — 1 чи 2 штуки
Мінеральна вода — 150 мілілітрів
Цукор тростинний (чи звичайний) — 1-1,5 столових ложок з гіркою
М’ята — 10 листочків
Міксуємо:
М’яту добре розминаємо в ступці разом із цукром. Маракую очищаємо від шкірки.
Ріжемо на половинки та дістаємо вміст фрукту. Додаємо його до м’яти з цукром. Отриману суміш розбавляємо прохолодною мінеральною водою. Вдихаємо божественний аромат і смакуємо, примруживши очі.
Важливо: плоди маракуї. Не такі дорогі, як вам може здатися на перший погляд, зважаючи на екзотичність цього фрукта. Одна штучка маракуї коштує 32 грн на сайті з продажу свіжих фруктів та овочів. Тож коли хочеться чогось справді особливого — не пошкодуєте!
Є інсайдерська інформація, що на таємних гастролях на Гуцульщині семеро корейських співаків культового гурту «BTS» замовляли саме цей коктейль перед виходом на полонину, де облаштували собі сцену. Ну добре-добре. Трохи помріяли — і вперед, робити крутезні напої!
Лимонад «Гаррі Поттер зник на НМТ»
Тархуновий смак. Гаррі надягнув мантію-невидимку й утамовував цим лимонадом спрагу, поки всі писали тест
Знадобиться:
Тархун — 10 грамів
Лайм чи лимон — 1 штука
Мінеральна вода — 0,5 літра
Міксуємо:
Спершу нам треба карамелізувати цукор. Спокійно! Це зовсім просто: згадуємо, як робили в дитинстві цукерки на сковорідці, тут майже те саме. Отож, нагріваємо сковорідку з широким товстим дном на середньому вогні. Насипаємо трохи цукру і даємо йому розплавитися. Потім знову підсипаємо цукор невеликими порціями — кожну наступну додаємо після розплавлення попередньої. Помішуємо суміш. Ось і готово!
Тепер нам треба розвести карамелізований цукор водою до стану рідкого меду (поважні кухарі називають цю суміш «інвертний сироп»). Усе це робимо, не знімаючи сковороду з вогню.
Далі додаємо в цей дуже гарячий сироп листя 10 грамів тархуну — купити його можна на будь-якому великому продуктовому базарі. Тархун миттєво віддасть свій смак сиропу. Листя діставати назад не потрібно.
Вуаля — заготовка готова. Ми можемо зберігати її в холодильнику.
Для приготування лимонаду зостається вичавити сік одного лайма чи лимона в пів літра несолоної мінеральної води. Потім підмішуємо наш «секретний інгредієнт» — тархуновий сироп.
Якщо ви хочете зробити лимонад зеленим, наче зілля на уроці зіллєваріння у Снейпа в Гогвортсі, перебийте додатково трохи свіжого тархуну в блендері з невеликою кількістю сиропу. Ох, зараз ваш смак лимонаду став ще насиченішим. Я вже бачу, як пан Поттер загортається в плащ-невидимку і тікає скуштувати магічний напій. Поспішайте, нічого не залишиться!
Лимонад «Флаттершай»
із солоденьким лічі, яке обожнюють казкові поні
Знадобиться:
Консервовані лічі — 1 банка (коштує близько 60 гривень)
І залиште кілька штук лічі на прикрашання!
Невеликий пучок м’яти (листя з 6–7 гілочок)
Лайм — 1 штука
Цукор тростинний чи звичайний — за смаком
Мінеральна вода — 0,5 літра
Міксуємо:
Спершу треба перетерти цукор з листячком м’яти в ступці чи іншій зручній місткості. Додаємо сік одного лайма чи лимона.
У блендері перебиваємо лічі разом із соком, який був у банці.
З’єднуємо ці дві заготовки.
А потім — власне створення солодкого та мрійливого за смаком лимонаду: мінералка + бажана кількість заготовки за смаком: можна більш насичено зробити, а можна лайтовий смак. Кілька лічі можна розрізати навпіл та покласти в стакан з готовим лимонадом. Вау, вже бачу нашестя казкових поні, які підбирають код на вашому домофоні: їх же веселками не годуй — дай насолодитися лічі-забаганкою. Смачного, друзі!
Напій для прохолодних вечорів «Dolce Far Niente»
Знадобиться:
Зелений чай улун чи ваш улюблений — 1 чайна ложка
Цедра лайма та апельсина
Сушене яблуко — 2–3 дольки
Три кільця імбиру
Міксуємо:
Засипаємо в заварник ложку вашого улюбленого зеленого чаю. Додаємо туди ж цедру з половини лайма та з половини апельсину, три кільця імбиру та кілька дольок сушеного яблука. Заливаємо пахучу суміш окропом. Даємо настоятися 7 хвилин і додаємо за бажанням цукор чи мед. Виходимо на балкон, терасу чи вмощуємось у кріслі і медитуємо. Жодної «дистанційки», жодних уроків у ZOOM, тільки ви і чудовий літній настрій! Cаме за таким принципом розслаблення живуть італійці, називаючи релаксовий стан «Dolce Far Niente» — солодка радість нічогонероблення. 🙂
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media