Чим небезпечний опік від кропиви і як його зняти: поради та рекомендації лікарів

Чим небезпечний опік від кропиви і як його зняти: поради та рекомендації лікарів - INFBusiness

Науці відомо понад 50 видів кропиви, але на території України найчастіше зустрічаються два з них: дводомна та пекуча. Чим і для кого небезпечний їхній опік, розповіли дерматологи, інформує Ukr.Media.

Чому «жалиться» кропива

Кропива, яка росте в наших широтах, не загрожує життю людини. Зазвичай, якщо до неї доторкнутися, виникають відчуття печіння та подразнення шкіри. У поодиноких випадках можна відчути біль, який проходить протягом дня. Також можуть з'явитися характерні висипання за типом кропив'янки: почервоніння та набряклість шкіри (пухирі), що супроводжуються почуттям сверблячки.

Пекучість кропиви пояснюється її будовою. На листі та стеблах трави знаходяться тонкі волоски, які ближче до кінчика заповнені пекучою сумішшю гістаміну, холіну та мурашиної кислоти. Коли людина чіпає кропиву, кінчик волоска обламується, трубка, що вийшла, дряпає шкіру і рідина потрапляє в мікроранку, що утворилася. На цьому місці незабаром виникає припухлість та інші перераховані вище симптоми.

Що робити, якщо пожалилися кропивою

У більшості випадків кропив'янка не викликає ускладнень, висипка проходить сама по собі протягом дня. Щоб полегшити відчуття від кропив'яного опіку, можна промити постраждалу ділянку під струменем холодної води: прохолода притупить біль, а вода змиє залишки кропив'яних волосків. Терти хворе місце не варто, особливо до промивання, — так можна лише посилити опік. Якщо кропива обпекла руки, не слід торкатися ними обличчя та очей — спочатку потрібно їх ретельно помити.Також не слід проводити обробку уражених місць спиртовими розчинами антисептиків, перекисом водню або йодом — це лише посилить подразнення шкіри.

Для кого небезпечний опік кропивою

У поодиноких випадках у людини може виявитися алергія на рослину. На додаток до висипу на шкірі вона може відчувати симптоми алергічної реакції, у тому числі важких її проявів аж до анафілактичного шоку. Також алергічна реакція може виникнути при високій концентрації мурашиної кислоти в пошкодженій шкірі — наприклад, якщо людина опинилась у чагарниках кропиви та опіки отримала більша частина тіла.

Якщо на місці кропив'яного опіку не просто з'явилося почервоніння та незначна припухлість шкіри, а виникають бульбашки та наростає набряклість м'яких тканин, стало важко дихати, почастішало серцебиття, підвищилася температура, то потрібно негайно звернутися до лікаря. Зазвичай при легких симптомах алергії на кропиву достатньо призначення антигістамінних препаратів усередину. У тяжких випадках потрібна спеціалізована медична допомога із запровадженням лікарських засобів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *