Поради дерматологів, як захистити руки під час миття посуду в холодній воді

Поради дерматологів, як захистити руки під час миття посуду в холодній воді - INFBusiness

Миття посуду в холодній воді — дія не для людей зі слабкими нервами. Жирні тарілки відмиваються гірше, а вже про каструлі та сковорідки взагалі говорити не доводиться. При цьому холодна вода негативно впливає стан шкіри рук, інформує Ukr.Media.

То як же не зіпсувати собі руки за відсутності гарячого водопостачання, якщо вдома немає посудомийки? Розповідаємо про основні засоби захисту шкіри.

Основні небезпеки

Під час миття посуду руки зазнають серйозних випробувань. По-перше, на них негативний вплив надають різні мийні засоби, які є хоч і відносно щадною, але все ж таки хімією. Тим більше що в таких засобах для миття посуду є спеціальні компоненти, які покликані розчиняти жири та швидко прибирати забруднення. Зрозуміло, що подібні варіанти — не найкраще, що можна наносити на руки. Шкіра, хоч це і досить щільний і досить великий орган, страждає від їхнього агресивного впливу.

Друге — це вплив холодної води. Коли шкіра стикається з холодною водою (у даному разі — майже з крижаною), судини стискаються, причому досить різко. Виникає деяке порушення кровообігу, порушується живлення шкіри. Так як миття посуду в сім'ї, де є хоча б понад двоє людей, стає процесом, який займає деякий час, реакція на руки йде негативна.

Що треба робити?

Холодна вода під час миття посуду — це не найкращий варіант. Треба розуміти, що всі ті миючі речовини, які ми звикли бачити на кухні, не особливо розраховані на якісну роботу в холодній воді. Звичайно, вони гірше змивають жир та інші забруднення, затримуються на руках, тому що з них змиваються теж не до кінця.

Оптимальним рішенням буде нагріти воду і вимити посуд, то хоч якось ризики для шкіри рук будуть мінімізовані. Але якщо все-таки займатися цим не хочеться, варто розуміти наступне: якщо ви помили пару чашок під холодною водою, то нічого страшного, це буквально кілька хвилин. Але якщо посуду більше, наприклад, було якесь застілля, то доведеться чинити інакше: краще мити його дозовано, якось розтягнути за часом, щоб це не було пів години в холодній воді. А ще краще все ж таки не полінуватися і нагріти воду, кажуть лікарі-дерматологи.

Доглядати шкіру рук треба обов'язково, не ігноруючи їх потреби. Інакше можна отримати неприємні наслідки у вигляді судинної сіточки, алергічних реакцій, подразнень тощо.

Після миття

Після того, як помили посуд у холодній воді, варто приділити час догляду за руками, щоб мінімізувати шкоду. Після того, як ви все помили, радимо все одно взяти теплу воду, можна з того ж чайника або нагріти в мікрохвильовій печі, і ретельно вимити руки. Можна додатково використовувати якийсь м'який, делікатний засіб. Наприклад, є спеціальне молочко для душу, ним можна не лише тіло мити, а й руки як милом. Воно додатково зволожує шкіру. Треба помити руки з ним, а потім нанести пом'якшувальний крем. Це буде краще, ніж нічого не зробити, зазначають дерматологи.

Крем можна використовувати кілька разів на день. Це допоможе зволожити шкіру по максимуму та забезпечить їй здоровий вигляд та комфортніші відчуття.

Чи допоможуть рукавички?

На різних сайтах догляду за собою нерідко можна зустріти рекомендацію використовувати рукавички для захисту рук при митті посуду. Але чи знадобиться така рекомендація в даній ситуації?

Щодо рукавичок, то така рекомендація у даному разі не всім підходить. Вони не захищають від холоду. Є, наприклад, категорія людей, яким вкрай небажано стикатися з холодною водою, оскільки вони мають реакцію саме на холод. До них відносять ті, хто страждає на так звану холодову алергію або навіть холодову кропивницю. Для них контакт з холодною водою, в тому числі і при митті посуду, навіть у рукавичках загрожує розвитком висипу та почервоніння на руках.

Печатки переважно можуть допомогти від хімічних компонентів засобів для миття посуду. А захистити від низької температури води вони не в змозі. Тож сподіватися на них не варто.

Якщо розвинулися якісь негативні прояви, впоратися з якими самостійно звичними засобами не виходить, треба звертатися до лікаря, щоб визначити причину і знайти рішення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *