У Рівному, попри похолодання, досі активні кліщі (ВІДЕО)

У Рівному, попри похолодання, досі активні кліщі (ВІДЕО) - INFBusiness

У Рівному фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб провели моніторинг зон відпочинку на наявність іксодових кліщів.

"Подивіться які славні самці іксодових кліщів втрапили нам до рук при останньому ентомологічному моніторингу за членистоногими у зелених зонах відпочинку Рівного. Дарма що на календарі глибока осінь, вони доволі активні, не проти трішки попоїсти та потенційно небезпечні, адже кожен укус кліща може “нагородити” жертву цілим букетом небезпечних хвороб, серед яких основне епідеміологічне значення у нашому регіоні належить іксодовому кліщовому бореліозу (хворобі Лайма)", – зазначають у РЦКПХ.

 З настанням осіннього похолодання, коли вже з кінця вересня температура повітря знизилась до 10°С, активність цих членистоногих зменшилась, й так званого осіннього піку їх чисельності цьогоріч не спостерігали, хоча кліщі продовжували здійснювати всі свої життєві процеси, для яких періодично потребували крові хребетних тварин, зокрема й людської. Слід пам’ятати, що подальше зниження температури навколишнього середовища до 0°С призведе до діапаузи, тобто сезонного сну членистоногих, однак будь-яке потепління впродовж листопада та навіть зими знову спонукатиме кліщів до полювання.

З огляду на те, що за 10 місяців поточного року в області зареєстровано 138 лабораторно підтверджених випадків хвороби Лайма, що на 10% більше за аналогічний період минулого року, а також зважаючи на результати досліджень іксодових кліщів, відібраних із природних біотопів області, проведених лабораторією особливо-небезпечних інфекцій, які вказують на те, що 17,8% цих членистоногих були зараженими збудниками бореліозу, кожне присмоктування кліща може становити загрозу для здоров’я людей.

У Рівненській області, відповідно до результатів постійного акарологічного моніторингу, за 10 місяців 2024 року зафіксовано 6 видів іксодових кліщів, середньосезонний показник їх чисельності коливався від 2-10 на прапоро/км у міських зонах відпочинку до 11-16 у Лісостепу та 24-28 на Поліссі, що є нормою для геокліматичних умов Рівненщини.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *