Батьки просто з ніг збиваються, щоб змусити дитину вчитися. А в щоденнику, як і раніше, – довгошиї лебеді…
Щоб ви не дуже переживали з приводу того, що ваша дитина двієчник, lady.tochka.net приготувала добірку найзапекліших двієчників, які стали великими людьми.
Великі вчені-двієчники
Найвидатніший двієчник – Альберт Ейнштейн. Сьогодні його зарахували б на навчання тільки до спецінтернату. Альберт-школяр обходився словниковим запасом дошкільника та не міг складати довгі речення. Але це не завадило йому отримати Нобелівську премію.
Гірше за Ісаака Ньютона в класі навчався лише хлопчик, якого визнали ідіотом. І найгірше Ісааку давалися… математика та фізика.
Чарльза Дарвіна вчителі теж вважали тупим, адже він любив поспати під час уроків. Сьогодні ми віримо практично всім його теоріям.
Костянтин Ціолковський, перехворівши на скарлатину, через поганий слух навчався так кепсько, що його виключили з третього класу і він більше ніде не вчився.
Але при цьому бешкетував він на рівні з іншими. Таке бурхливе дитинство не завадило йому стати батьком космонавтики.
Тома Едісона вчителька взагалі відмовилася вчити, бо це марна справа. Через три місяці круглого двієчника Тома відрахували зі школи назавжди.
Надалі освітою засновника General Electric займалася лише мама. Вона навчила хлопця читати. Писати доладно Томас так і не навчився. “Дебіл”, за словами вчителів, став мільйонером і найвідомішим винахідником.
© Білл ГейтсБілл Гейтс теж був звичайнісіньким двієчником.
Батьки навіть приплачували Біллі за п’ятірки – по 25 центів за кожну.
Але фінансові справи хлопця були зовсім кепські – за рік майбутній глава “Майкрософта” заробляв не більше п’яти доларів.
З появою в школі першого комп’ютера ситуація різко змінилася.
Великі письменники-двієчники
Лев Толстой взагалі ніде не вчився. У 9 років великий російський письменник залишився круглим сиротою. Численні опікуни маленького графа балували хлопчика від душі. Потім влаштували до Імператорського Казанського університету.
На першому курсі Лева навіть залишили на другий рік через двійки з історії Росії та з німецької. На другому курсі він і поготів закинув навчання і більше до нього не вертався. Толстому за все життя не вдалося одержати хоч якийсь формальний диплом.
Антон Чехов теж не дуже обігнав Толстого. Його двічі залишали на другий рік: у третьому класі через двійки з географії й арифметики, а в п’ятому – через грецьку.
З російської словесності майбутній великий письменник четвірки одержував на свята. До речі, Микола Гоголь у школі теж одержував двійки за твори.
© wikipedia.orgВладимир Маяковський, перебуваючи в запалі революційної діяльності практично з дитинства, теж не хотів вчитися і не вчився.
Налякані вчителі таких “большаків”, як Маяковський, переводили до наступного класу за гарні очі.
У п’ятому класі Володя взагалі забув про навчання та пішов зі школи.
Усе це, напевно, навіть допомогло Маяковському стати найвідомішим російським футуристом.
Своїми двійками проти радянської дійсності, мабуть, протестували Йосип Бродський і Андрій Тарковський. Вони виросли на вулиці та пізнали всі сторони життя.
Це не завадило Бродському стати нобелівським лауреатом із літератури, а Тарковському – одним із найвідоміших режисерів.
Ще одного нобелівського лауреата з літератури – Вінстона Черчилля – навіть відсторонили від уроків латині та давньогрецької за неуспішність.
© Shutterstock Психолог П. Торренса вивчав розвиток творчих здібностей дітей.
У результаті дослідження він з’ясував, що майже 30% дітей, відрахованих зі шкіл за неуспішність, – це діти обдаровані та надздібні.
lady.tochka.net радить: придивися до своєї дитини уважніше.
Можливо, педагогам просто не вдалося розкрити її, знайти її цікавинку, справжній талант.
Як допомогти дитині розкритися, дізнайся зі статті про тренінги з вибору професії.
Джерело: lady.tochka.net