Вищезгаданий проєкт повинен суттєво змінити застарілу систему. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на публікацію Міністерства оборони України у телеграмі.
Дивіться також У Міноборони пояснили, як працюватиме електронна ВЛК
Як змінять ВЛК
Як зауважив заступник міністра оборони Сергій Мельник, система ВЛК, яка існує зараз, є “рудиментом старого адміністративного підходу”. За його словами, у ній багато недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків, які потрібно суттєво знизити.
Наголошують, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого – не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями
Зазначається, що реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних:
- медичний:
- адміністративний.
Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші – аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів. Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.
Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я. Згодом дані з ЕСОЗ потраплятимуть у медичну інформаційну систему ЗСУ, яку модернізують під цю реформу.
Згодом дані з ЕСОЗ потраплятимуть у медичну інформаційну систему ЗСУ, яку модернізують під цю реформу. ВЛК отримає дані про людину, ознайомиться з ними, та винесе своє адміністративне рішення. Анонімні дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають.
Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби,
– наголосила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, що минулого тижня, за словами Ірини Верещук, в Офісі президента провели нараду, важливою домовленістю якої стало рішення синхронізувати до кінця року дві ключові інформаційні системи: електронну систему охорони здоров’я та єдину інформаційну систему соціальної сфери.
Источник: www.24tv.ua