45 випадків сказу з початку року: на Рівненщині розпочалась імунізація диких тварин від сказу (ВІДЕО)

Ольга Данілюк, Андрій Дейнега

45 випадків сказу з початку року: на Рівненщині розпочалась імунізація диких тварин від сказу (ВІДЕО) - INFBusiness

На Рівненщині стартувала імунізація диких тварин від сказу. Приманку з вакциною розміщують у лісах і полях, де проживають лисиці, вовки та єнотовидні собаки. Охопити мають понад 11,5 тисяч квадратних кілометрів. За цим процесом в одному із лісництв спостерігали і наші журналісти.

Місцеві жителі до нас звертаються, кажуть, що лис на подвір`ї, кусає собак, а на подвір`я може зайти лише скажений лис. А там діти маленькі, – розповідає єгер Едуард СТЕФАНОВСЬКИЙ.

Сказ смертельно небезпечний як для людей, так і для тварин.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання усіх теплокровних тварин та людини з тяжким ураженням ЦНС і завжди закінчується смертю. Єдиним методом боротьби з ним є профілактичні щеплення. Домашніх тварин – вакцинацією щорічною і диких – пероральною імунізацією, – розповідає Валентина КРАВЧУК, заступниця начальника Рівненської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Пероральна імунізація проводиться восени та навесні, коли у тварин з`являється потомство.

Осінню було добре поїдання вакцини, на контрольній ділянці із 25 розложених доз 80% на 4 день було з’їдено вакцини. Взагалі якщо взяти порівняти минулий рік і цей рік по сказу минулого року було більше випадків коли виявляли сказ у лисиць, – каже Валентина КРАВЧУК.

Загалом, з початку року в області зареєстрували 45 випадків сказу. Серед інфікованих було лише 2 лисиці. Решта це норка, куниця, корова, собаки та коти.

Основним резервуаром збуднику в природі це є в лисиць червоних. І сама вакцинація спрямована на те, щоб максимальну кількість охопити лисей, щоб вони найбільше спожили цієї вакцини. Розкладання відбувається в основному на узбіччях доріг, на перехрестях, на місцях вирубки лісів, на узліссях, вздовж річок, вздовж магістралей, – розповідає Валентина КРАВЧУК.

Вакцина та оболонка, якою вона вкрита, безпечна для диких і свійських тварин, а також для людей.

Це – вакцина від сказу диких м`ясоїдів, вона з м`ясокосного борошна, сама вакцина всередині покрита фаршем, яка приваблює диких м`ясоїдів. – пояснює ВОЛОДИМИР ЛЕГКИЙ, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Рівненського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області. – Розкладається в тіньочку, щоб було і таким чином і через 150 метрів наступна кладеться, потім наступна через 150 метрів, щоб на 1 квадратний кілометр попадало 25 ось таких.

На території Рівненщини таку вакцину розкладуть на площі понад 11,5 тисяч квадратних кілометрів. Усе задля профілактики та недопущення поширення вірусу в області.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *