Людмила Жук, Олег Шаламай
Стали безпечним хабом для дітей, молоді та внутрішньо переміщених осіб. Ідеться про спеціальні простори, що протягом року відкривалися по всій Україні. У цих місцях люди могли відновити сили та здобути нові навички. Більше про результати їхньої роботи у Рівному та як ще допомагали людям, які постраждали внаслідок війни — далі.
Допомагають адаптуватися до нового життя. У Рівному діє благодійний центр, який працює з вимушеними переселенцями. Його головна мета — дати людям, які постраждали від війни, відчути, що вони не залишилися наодинці.
З липня 2024 року у Рівному FutUkraine Centre проводить професійні, профорієнтаційні та інші освітні курси для внутрішньо переміщених осіб. Деякі з них пройшла й Мирослава, яка переїхала з Харкова два роки тому.
А ось Олена у Рівному вже три роки. Переїхала жінка сюди з міста Краматорськ, Донецької області. У центрі найбільше полюбила заняття з ручної та автоматичної вишивки.
Олена працює у сфері дизайну. У центрі проводила заняття для переселенців, де разом вони навчалися створювати квіткові та креативні їстівні композиції, а також плести кошики. Жінка розповідає, що робота з переселенцями була приємною та спокійною.
Люди, які приїжджають із районів активних бойових дій, зазвичай розмовляють російською. Людмила — вчителька української мови та літератури. У центрі вона допомагає переселенцям опановувати українську мову.
Людмила Гальчук переконана: усі діти заслуговують на щасливе дитинство. Саме тому жінка працює з ними у благодійному центрі, каже вони найбільше страждають від війни.
Подібні центри відкрилися у Рівному, Луцьку та Тернополі. У цих просторах люди відновлювали сили, здобували нові для себе навички та підтримували один одного.
Додамо, центр відкрили в Рівному не випадково: тут багато ВПО, зручно добиратися з різних місць, а також є доступ до необхідної інфраструктури для роботи з дітьми, молоддю та жінками. Сам проєкт тривав рік. Чи буде він продовжувати свою роботу поки що не відомо.
Источник: www.rivne1.tv