Чому Корвалол і Валокордин заборонені в Європі

Чому Корвалол і Валокордин заборонені в Європі - INFBusiness

Більше того, лікарі намагаються не виписувати пацієнтам ці препарати, так як було виявлено, що можуть швидше нашкодити, ніж допомогти, інформує Ukr.Media.

Заборона на продаж

МОЗ України закликав до того, щоб Корвалол обов'язково був присутній в аптечці кожного водія. Хоча він заборонений в США, Польші, ОАЕ, Фінляндії, Німеччини, Швеції, Литві та деяких інших державах.

У Литві за статтею 199 (частина 2) Кримінального Кодексу всі медичні препарати, що містять барбітурати (в тому числі фенобарбітал) є контрабандою. Тобто за їх ввезення можна отримати реальний тюремний термін.

У нас дослідження, спрямовані на виявлення негативного впливу Корвалолу на організм людини, не проводилися. У той час як у Німеччині, США і низці інших країн давно з'ясували, що цей седативний препарат, нічого, крім шкоди, людині не приносить.

У чому небезпека

Початок виробництва цих ліків було покладено в 1912-му в Німеччині. Спочатку препарат називався Люміналом.

Основним компонентом препарату, яким лікували депресію, епілептичні припадки і нервозність, був фенобарбітал.

Ця речовина накопичується в організмі, а при тривалому прийомі призводить до ряду негативних наслідків, які пов'язані із зміною роботи головного мозку.

Побічними ефектами тривалого прийому Люміналу є слабоумство, важкі поразки внутрішніх органів і навіть смерть.

Намаганням мінімізувати шкоду препарату стало створення Валокордину. До складу цього седативного препарату, яким наші пенсіонери «лікують» серце, входить все той же фенобарбітал, а також м'ята, валеріана і екстракт шишок хмелю.

Жодна зі складових частин Валокордину жодним чином не допомагає серцю, а лише знімає тривожність і занурює в приємний для літніх людей сон.

З-за цього ефекту Валокордин або його аналог Корвалол багато людей п'ють роками, навіть не здогадуючись про те, що стали залежними від цих засобів.

При цьому Валокордин маскує симптоми захворювань серця, тому лікувати їх стає ще важче.

Регулярний прийом «заспокійливого» Корвалолу призводить ще й до отруєння організму бромом. В результаті у людини, яка всього лише хотіла зняти страх і тривожність, з'являються важкі ураження печінки, хвороби легенів, порушення статевої функції, алергія. Із змін психіки досить назвати депресію, погіршення пам'яті і слабоумство.

Щорічно у лікарні потрапляють пацієнти, у яких виявлено отруєння фенобарбіталом, що міститься в Корвалолі.

При цьому в аптеках продаються набагато більш безпечні заспокійливі засоби, що не викликають таких порушень здоров'я. Але навіть для їх покупки спочатку потрібно сходити до лікаря і отримати грамотну консультацію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *