25 жовтня: церковне свято, традиції та прикмети

25 жовтня: церковне свято, традиції та прикмети - INFBusiness

25 жовтня в Україні відзначають День військового капелана, День народження Національної спілки художників України. У світі цього дня – Всесвітній день опери, Всесвітній день макаронів, День автомобіліста, День панк-культури, Міжнародний день боротьби жінок за мир.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО

25 жовтня 2023 року віряни відзначають День пам’яті святих мучеників Маркіяна та Мартирія.

Святі Мученики Маркіан і Мартирій жили в столиці Візантійської імперії — Константинополі. Вони були нотаріями, тобто секретарями, Святого Патріарха Павла Сповідника.

В той час поширилась єресь Арія, яка спричинила чвари в Христовій Церкві. Християн жорстоко переслідували аріани за те, що визнавали Христа Богом, який воплотився, а не простою людиною чи Божим творінням.

Єретики намагалися переманити святих Маркіана і Мартирія на свою сторону лестощами, золотом, обітцянками архієрейських кафедр, проте всі їхні зусилля були марними.

Тоді нечестивці погрожували зганьбити їх перед імператором, залякуючи тортурами та смертю, але святі твердо сповідували Православну віру.

За це святих Маркіяна і Мартирія засудили до смерті. Перед смертю мученики піднесли до Господа молитву: «Господи Боже, що створив невидимо серця наші, Ти чиниш всі справи наші, прийми з миром душі рабів Твоїх, бо ми умертвляємось за Тебе й полічені як вівці на заколення. Ми радіємо, що такою смертю виходимо з цього життя заради Твого Імені. Сподоби ж нас бути причасниками вічного життя у Тебе, Джерела життя».

Мученики з радістю схилили свої голови під меч єретиків. Сталось це близько 355 року. Їхні святі тіла були благоговійно поховані православними християнами. Пізніше, за вказівкою Святителя Іоана Золотоуста, мощі святих мучеників були перенесені в спеціально побудовану церкву, де відбувались зцілення від багатьох недуг.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

25 жовтня день ангела відзначають власники таких імен: Валерій, Матрона.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Сонце світить, але не гріє – бабине літо вже закінчилося.
Кури почали линяти – до потепління.
Ранковий туман віщує відлигу.
Якщо листя і трава вкрилися інеєм, то до кінця жовтня потепління не буде.

ЩО СЬОГОДНІ НЕ МОЖНА РОБИТИ

Не дозволяється їсти хліб, інакше наступного року хліба не буде.
Не можна жінкам плакати в подушку, адже тоді неприємності зберігатимуться ще деякий час.
Заборонено лаятися, сваритися, лихословити.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *