Ольга Данілюк, Володимир Захаров 8 тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства. Таку кількість дзвінків отримали правоохоронці за цей рік від жителів області. Аби допомогти жінкам, які постраждали від домашнього насильства у Рівному створили кризову квартиру. Там працюватимуть соціальні працівники. Крім того, жінкам буде доступний психологічний та правовий супровід і невідкладна грошова допомога. Більше про таку ініціативу, дивіться далі у сюжеті.
Загалом з початку року до поліції надійшло понад 8 тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства. І у порівнянні з минулим роком їх кількість на території Рівненщини зросла на 25-30%.
Проте до відповідальності правоохоронці притягнули значно менше кривдників. Пов`язано це насамперед зі страхом жертви перед насильником, кажуть в поліції. Окрім цивільних вчиняють домашнє насильство і військові.
Нещодавно почали в нас з`являтися такі повідомлення де є кривдниками військові. Таких повідомлень наразі було 5. Військові так само несуть відповідальність. Поліцейські мають повідомити частину де вони служать і так само доповідають і нашому керівництву теж, – каже інспекторка відділу зв`язків з громадськістю УПП в Рівненській області Олеся Борейко.
Якщо в сім`ї, де вчиняється насильство є діти то разом з поліцією на такі виклики їдуть і соцслужби.
В цьому році з лютого було здійснено 155 таких виїздів. Тобто всі опрацьовуємо повідомлення поліції. 10 сімей взято під соціальний супровід, 35 сімей це без соціального супроводу де аналогічно працюємо із сім`ями. 8 жінок були поселені в безпечне місце. Це відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства, – зазначає директорка Рівненського міського центру соціальних служб Людмила Талт.
В Департаменті соціальної політики зазначають, на сьогодні в області створено 26 служб протидії домашнього насильства.
Вони всі різного спрямування. Це 11 мобільних бригад. 10 консультативних служб, маємо денні центри, маємо притулок і шелтер і на сьогодні активно працюємо над збільшенням кількості цих служб, – розповідає директорка Департаменту соціальної політики Рівненської ОВА Роза Слободенюк.
Зокрема, в рамках проєкту "Допомога жінкам, які постраждали від насильства" у Рівному функціонує кризова квартира.
Куди жінка може поселитися до 10 днів, з нею буде працювати також соціальний працівник, психолог, правозахисник і ми будемо супроводжувати жінку від написання заяви. Бо в нас буває приходять і не хочуть, а коли соціальні працівники починають спілкуватися тоді жертви розуміють це і для того, щоб вийти з цього положення вони починають писати заяви, скарги, тоді ці всі речі рухаються значно краще, – резюмує голова Правління БО "Мережа 100% життя Рівне" Юрій Лазаревич.
За два місяці функціонування такої квартири нею скористалася уже 1 людина.
До нашого центру можна потрапити є телефон: 063 112 44 07. На ньому чергують соціальні працівники. Це не лише питання поселення, так само можна звернутися стосовно консультування або прийти на візит до психолога, – додає Юрій Лазаревич.
Жінкам, які скористаються такою ініціативою нададуть правовий супровід та невідкладну грошову допомогу, оплату транспортних або медичних послуг.
Читайте також: У Корецькій громаді Рівненщини з’явився "Адмінсервіс "Ветеран"
Источник: www.rivne1.tv