Актори Рівненського облмуздрамтеатру взяли участь в Загальнопольських днях українського театру в Ольшині

Актори Рівненського облмуздрамтеатру взяли участь в Загальнопольських днях українського театру в Ольшині - INFBusiness

Це традиційний захід, який відбувається в адміністративному центрі Вармінсько-Мазурського воєводства раз на два роки, починаючи з 1995-го року. Наш Рівненський театр бере в ньому участь утретє. Про це повідомляють в Рівненській обласній раді.

Цього разу рівненські театрали привезли до Польщі три вистави. На сцені театру імені Стефана Ярача Teatr Jaracza Olsztyn вони потішили юних глядачів виставою "Чарівні пиріжки для Червоної Шапочки".

Актори Рівненського облмуздрамтеатру взяли участь в Загальнопольських днях українського театру в Ольшині - INFBusiness

Дорослим шанувальникам театру представили дві постановки: "П’ять пісень Полісся" та "Вірую".

Остання – це поетична вистава про духовність під час війни.

Актори Рівненського облмуздрамтеатру взяли участь в Загальнопольських днях українського театру в Ольшині - INFBusiness

Вірші обпалені війною глибоко торкаються струн людської душі, викликають сльози й гнів, біль і дарують розраду. Вселяють велику віру в нашу перемогу. Ми в строю, ми непереможні, – так про постановку кажуть самі актори.

Серед глядачів у залі був і голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш. Він перебуває в Польщі з робочою поїздкою. Разом з директором-художнім керівником театру та депутатом обласної ради Володимир Петрів подарували польським колегам картину із зображенням нашого обласного музично-драматичного театру, оздоблену рівненським бурштином.

Культурний фронт у всі часи був сильною зброєю. Сьогодні українське мистецтво за кордоном – це не просто тренд. Це ефективна зброя, за допомогою якої наші культурні діячі підсилюють те, що роблять військові на передовій. І в цій боротьбі ми маємо лише набирати обертів. Адже українці віддають життя не лише за свою державу – ми боремося за цінності всієї вільної Європи та світу. З іншого боку, цими виставами ми висловили слова вдячності полякам, які з перших днів повномасштабного вторгнення були, є і залишаються з Україною, – зауважив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.

Голова ради також подякував колективу Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру за те, що упродовж надскладного 2022 року всі його працівники щодня працювали на спільну перемогу. Розповів про діяльність першого на Рівненщині обласного волонтерського штабу, який одразу після 24 лютого створили на базі театру.

Та про першу масштабну виставу "Зерносховище", яку театрали представили глядачеві вже у вересні 2022 року, і яка продовжує збирати аншлаги.

Читайте також: У Корецькій громаді Рівненщини з’явився "Адмінсервіс "Ветеран"

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *