Ілля Томашевський, Андрій Дейнега
Спланований геноцид. В четверту суботу листопада в Україні щорічно вшановують пам’ять жертв Голодоморів. А їх на початку 20 століття Україна пережила три. У цю скорботну дату ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. Майже в кожній сім’ї є старші члени родини, які зберегли пам’ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців – передати знання про Голодомор майбутнім поколінням. Як у Рівному вшановували цей день – дивіться далі.
На подвір’ї Свято-Покровського собору збираються рівняни. Усі вони прийшли аби хвилиною мовчання вшанувати жертв геноциду. Мільйонів людей, які померли під час Голодоморів.
В 20 сторіччі українці пережили їх тричі. Найбільшим за кількістю людських жертв був Голодомор 32-33 років. Він був штучно скоєний.
Усі присутні мали змогу запалити свічку пам’яті. Лампадки розмістили у формі хреста, посередині яких символ Голодомору – колоски пшениці та гілочки калини.
Пані Марія щороку приходить на акцію "Запали свічку". Жінка каже, зараз історія повторюється. Адже навіть те, що роблять росіяни з українськими полоненими – це геноцид.
За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, тоді від голоду померли 10,5 мільйона українців. Рівненщина в той період перебувала у складі Другої Речі Посполитої й це, по суті, врятувало територію від жахів, які були у сусідніх областях. Та все ж зараз рівняни із підростачим поколінням приходять сюди, бо саме їм у майбутньому розповідати нащадкам про події пережиті українцями. Аби ніколи масове вбивство більше не повторилося.
Читайте також: Рівненщина попрощалася з двома захисниками
Источник: www.rivne1.tv