Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни діятиме програма безкоштовної професійно-технічної освіти

Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни діятиме програма безкоштовної професійно-технічної освіти - INFBusiness

Уряд запроваджує пілотну програму безплатної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Здобувачі освіти зможуть самостійно обирати напрям та вид професійного навчання, а також заклади освіти із переліку, який буде розміщено на сайті Державного центру зайнятості.

Пілот спрямований на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню ветеранів війни та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни. Координуватиме експериментальний проєкт Мінекономіки та ДЦЗ — в межах системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, яку в Україні впроваджує Мінветеранів.

Відповідно до Порядку, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку, або підвищити кваліфікацію.

Крім того, особам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проєкту буде здійснюватися коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Читайте також: 15 років ув’язнення з конфіскацією майна: у Рівному засудили "помічника прокурора лнр"

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *