Енергоефективне Рівне: Євросоюз інвестує один мільйон євро в боротьбу з викидами вуглецю (ВІДЕО)

Владислав Стецюк, Володимир Захаров

Енергоефективне Рівне: Євросоюз інвестує один мільйон євро в боротьбу з викидами вуглецю (ВІДЕО) - INFBusiness

Один мільйон євро на боротьбу з викидами вуглекислого газу. Таку суму виділив Євросоюз для Рівного. Обласний центр став одним з 52 міст, що виграв цей грант. З 18 грудня стартувало навчання фахівців, які будуть впроваджувати систему енергоощадності в місті. Яким чином планують досягти кліматичної нейтральності, далі у сюжеті.

У Рівному боротимуться з викидами вуглекислого газу. Стало це можливо завдяки програмі Європейського союзу NetZero. Обласний центр увійшов до переліку 52 міст, що отримали грант на 1 мільйон євро.

Наша реалізація цього проєкту вона базується на складових: навчальний і навчальний процес і впровадження за кошти Європейського союзу, – каже в.о. директора департаменту економічного розвитку Валентина Веремко.

Зменшуватимуть викиди вуглекислого газу завдяки утепленню будинків. Тобто, заощаджуватимуть тепло у будівлях.

На першому місці ми маємо утеплити свій будинок, аби нам було тепло, а коли ми утеплили, відповідно менше споживаємо, того що стіни, дах, вікна, цоколь менше віддає того тепла, за яке ми платимо і яке ми спалюємо, – додає в.о. директора департаменту економічного розвитку Валентина Веремко.

Перший етап проєкту – навчити персонал шкіл, садочків, ОСББ та інших закладів енергоощадності. Задля цього міськрада підписала угоду з одним з рівненських університетів. Навчання розпочали вже сьогодні, 18 грудня.

Ідея цього проєкту – залучити якомога більше людей, навчити їх і провести інші софт заходи, які в кожному проєкті є. Більшість з них якраз такого освітнього та просвітницького характеру, – резюмує ректор НУВГП Віктор Мошинський.

Аби втілити в життя цей проєкт розроблять енергетичний паспорт міста, також у бюджетні заклади встановлять автоматичну систему, що передаватиме дані про енергоспоживання. Це дасть змогу надалі заощадити тепло та скоротити викиди. Загалом, планується до 2050-го року досягти кліматичної нейтральності, тобто скоротити викиди вуглецю до мінімуму.

Читайте також: Громади Рівненщини передали для ЗСУ бензогенератор, прилади нічного бачення та дрова

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *