Як батькам не втратити своїх підлітків

Як батькам не втратити своїх підлітків - INFBusiness

Стосунки дітей і батьків – тема складна й суперечлива. Особливо коли йдеться про підлітків. Ці подорослішалі чада вже не хочуть почуватися належними до світу дітей і  цілком готові зробити крок у доросле життя. Проте їм бракує досвіду і знань для того, щоб почуватися в дорослому світі досить упевнено.

Підлітки потребують тепла

Саме цієї миті батьки повинні бути поруч, а значення сім’ї для підростаючої дитини переоцінити неможливо.

Майже всі важкі підлітки ростуть у неповних сім’ях і обділені достатньою кількістю тепла та уваги. Водночас сучасні психологи стверджують, що занадто велика опіка й тепло сімейного гнізда можуть завадити підростаючій людині бути самостійною і сміливо вступити в повний протиріч «великий» світ.

Механізми впливу на підлітка

Психологи говорять про два механізми впливу на підростаючу свідомість:

Підкріплення – необхідність постійно прищеплювати дитині правильні моделі поведінки в суспільстві.

Ідентифікація – підліток повинен наслідувати батьків і, спираючись на їхній позитивний приклад, будувати власні стосунки із суспільством.

При цьому батькам завжди слід пам’ятати, що ні в якому разі не можна тиснути на психіку підлітка. Не можна жорстко обмежувати його особистісну свободу, даючи простір для вільного вибору й можливість бути максимально самостійним.

І головне – пам’ятайте, що дитина в цей період особливо сильно потребує постійних доказів батьківської любові. Ті, хто не отримують домашнього тепла і впевненості в існуванні справжнього «тилу», мають в майбутньому великі проблеми у спілкуванні з оточуючими. Вони виростають невпевненими людьми й не вміють налагодити теплі стосунки з близькими.

Як будувати стосунки

Майже всі підлітки хочуть бачити у своїх батьків гарного друга й мудрого порадника. Не маючи ані достатнього досвіду в цьому складному світі, ані можливості отримати необхідні відомості від своїх однолітків, вони шукають досвідченого наставника.

Якщо батьки можуть вибудувати свої стосунки з дітьми-підлітками саме з такої позиції, залишаючись при цьому люблячими батьками, то в них є можливість завоювати довіру підлітка.

Дуже важливо при цьому, з одного боку, намагатися бути «на рівних» зі своєю дитиною, а з іншого боку залишитися авторитетним і досвідченим наставником.

Батьків, які знаходять цю «золоту середину», діти люблять і поважають у будь-якому віці.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *