Ілля Томашевський
Тест на доступність. У Рівному знову перевіряли чи справді аптеки, різні установи та адміністративні будівлі зручні для людей на кріслі колісному. Пандуси, кнопки виклику та підіймачі є, та зазвичай – лише номінально. Проводив ревізію ветеран російсько-української війни. Результати огляду – дивіться далі.
Перевірка без ілюзій. Ветеран російсько-української війни Євген Сивопляс та рівнянка Анастасія Зубкович провели ревізію центральної вулиці Рівного наскільки ж вона доступна для людей з інвалідністю.
Насамперед обстежили аптеки. Першою проблемою для учасників експерименту стали не сходи, а відсутність або несправність кнопки виклику персоналу. А ще те, що самі працівники установ не вміють користуватися електропідйомниками, або не мають до них доступу.
Євген наголошує, що працівники мають щоранку перевіряти справність підйомників та викликати відповідні служби у разі несправності.
В іншій аптеці підйомник ніби справний, але ключа від нього знайти не змогли.
Попри труднощі, все ж вдалося знайти аптеку зі справним підйомником. Тамтешній персонал допоміг Євгену потрапити всередину, хоча і ця конструкція має недоліки.
Та це лише частина проблем. Центральний вхід до Рівненської районної державної адміністрації взагалі не має пандуса, а вказівок щодо альтернативного входу немає.
А от на пішохідних переходах на вулиці Соборній звичайні перехожі з власної ініціативи допомагали людям на кріслі колісному перетнути дорогу.
Багато магазинів та кав’ярень у центрі теж недоступні. Часто пандуси занадто круті або без плавного заїзду.
Із культурними закладами ситуація не краща. Біля залу органної та камерної музики – крутий пандус та глибокий водовідвід, який перешкоджає заїзду.
Бордюри та переходи на Соборній теж потребують ремонту. Євген підрахував, що на цій вулиці є 40 приміщень із пандусами, але лише у п’яти з них кут нахилу відповідає нормам.
Інспекція аптек, установ та закладів у центрі Рівного показала: формальна наявність пандусів не означає реальної доступності. Без системного підходу, навчання персоналу та постійного технічного контролю бар’єри залишатимуться. Євген підсумовує: люди з інвалідністю щодня змушені доводити своє право на вільне пересування містом.
Читайте також: На Рівненщині військовий копав окоп і знайшов зуби мамонта
Источник: www.rivne1.tv