Як вберегти дитину від застуди

Як вберегти дитину від застуди - INFBusiness

Перші холоди – перші застуда у дитини. Тільки підлікувалися, перший день у дитсадку або школі,  дивишся – знову соплі та кашель. У таких турботах і зима непомітно минає… Невже застуда і кашель – незмінні супутники зими?

«Дитячий кашель у половині випадків – на совісті батьків», – сатверджують прогресивні лікарі. А «АіФ» вустами Володимира Таточенка, професора Наукового центру здоров’я дітей РАМН дає низку дуже цінних порад:

Про профілактику з аптеки: ні оксолінова мазь, якою турботливі матусі так люблять вимазати дитині носа, ні будь-які інші профілактичні засоби від застуди та кашлю не врятують! Здорову дитину напихати хімією – тільки шкодити.

Чи можна від кашлю сховатися? На жаль, ні. Кашель у піжмурки не грається…І прагнення закрити дитину вдома, максимально убезпечити її від потенційно небезпечного суспільства – нелогічно! Концентрація хвороботворних організмів на свіжому повітрі апріорі менша, ніж у будь-якому замкненому просторі. Усі на вулицю!

ГРВІ, ГРЗ та їхні вірні супутники – кашель і застуда – бояться води. Мийте руки якнайчастіше! Дитина сотні разів за день потре ручками очі, залізе в носа та рота. Якщо мити руки щопівгодини – ризик підхопити інфекцію зведеться до мінімуму.

Удома не має бути надто тепло та сухо.
Коли слизова носоглотки пересихає, опірність хворобам знижується. Оптимальна температура у квартирі вдень — +21…+22°С, уночі — +17…+18°С. Відкрита кватирка взимку й улітку – обов’язково! Пухові ковдри, що забезпечують парниковий ефект, дуже небажані.

У міжсезоння не ходіть у кіно!
Поки дитина ходить у свою групу в дитсадку або у свій клас у школі, вона майже не хворіє, оскільки звикає до тих мікробів, які циркулюють у колективі. Коли колективи змішуються, діти заражаються – і от він, «довгоочікуваний» кашель!

Одяглася сама? Одягни тепер дитину, але «гірше». Тобто дай їй на одну одежинку менше, ніж собі. Чому? Тому що на прогулянці ти стоятимеш, поки маля намотує кола на гірках-каруселях або рухатимешся приблизно втричі активніше, поки вона просто бігає навколо тебе.

На вулиці  +5…+10°С? Дай дитині майку, сорочку та куртку. Стане ближче до 0°С — витягни теплішу куртку.

Колготки під штанами (якщо немає морозу) – зайві. Вистачить шкарпеток.

Шапку треба одягати взимку, у вересні можна обійтися й без неї, але під дощем неодмінно ходити в кепці. Голову взагалі гріти не треба. Більшість вважає: якщо ходити без шапки, то захворієш на менінгіт. Це цілковита дурниця! Менінгіт викликає мікроб, а не переохолодження.

Увага – ноги! Ноги не повинні бути мокрими. Це – аксіома.
Тому в дощ, сиру погоду краще взувати гумові чоботи. Але й мерзнути теж не можна. Якщо дитина скаржиться на холод, одягніть її тепліше.

Що робити, якщо починаєте хворіти? Не хапатися за таблетки — від 95% збудників ефективних ліків сьогодні взагалі немає. Такий висновок зробили експерти ВООЗ, протестувавши засоби від застуди.

Не глушіть підвищену температуру сильним жарознижуючим.
Її треба збивати при 39-39,5°. І не намагайтеся опустити до 36,6°. Впала до 38° – прекрасно. Без підвищеної температури імунна система не дасть хорошої відповіді, і дитина хворітиме від одного і того ж вірусу кілька разів.

Якщо симптоми наростають, викличте лікаря. Але загалом боятися застуд не треба. Дітям треба хворіти й одержувати від кашлю та застуди імунітет!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *