Як виховати генія?

Як виховати генія? - INFBusiness

 Дуже багатьох речей малюк навчиться самостійно. Але щоб його здібності розкрилися на максимум, йому треба допомогти.

Розбуди інтерес до руху

– Не варто туго сповивати крихітку. Одягай дитині вільні повзунки, щоб вона могла рухатися. Це допоможе їй зміцнити мускулатуру, що в майбутньому знадобиться для оволодіння багатьма руховими навичками.

– Грай із малюком на підлозі. Якнайчастіше викладай малюка на плед, розстелений на підлозі, або на розвиваючий килимок. Розкидай навколо іграшки, щоб у малюка виникала потреба дотягтися до них. Так він швидше навчитися перевертатися, сидіти та повзати.

– Гуляйте на дитячих майданчиках. Якщо твоя дитина вже навчилася ходити, не чекай, що вона під час прогулянки постійно сидітиме у візочку. Їй захочеться походити, побігати, полазити по драбинках і турніках. І правильно! На вулиці дитина повинна досхочу нагулятися та набути навичок спілкування з ровесниками.

Хвали малюка якнайчастіше

Діти, яких люблять і часто хвалять за досягнуті успіхи, легше опановують нові навички.

– Не скупися на ласку. Якнайчастіше обіймай малюка, бери його на ручки, цілуй, говори ніжні слова. Також багатьом дуже подобається, коли при розмові з ними мама дивиться їм в очі. Тоді карапуз почувається справді важливим, адже вся увага матусі концентрується саме на ньому. І не бійся, що частим носінням на руках ти розбалуєш крихітку. Навпаки, близький контакт із мамою допомагає маляті знайти віру в себе. А це фундамент, без якого важко побудувати успішне життя.

– Завжди реагуй на плач. Дитина ніколи не плаче без причини. Тому не чекай, поки вона втомиться або, як кажуть деякі мами, «їй набридне». Дитина повинна відчувати, що в будь-якій ситуації може тобі довіряти, що ти завжди зрозумієш і підтримаєш її, що поруч із тобою вона перебуває в цілковитій безпеці і їй нічого не загрожує.

– Хвали за досягнення. Малюкові вдалося сісти, він зробив перший крок, сказав перше слово, навчився пити з чашки… Жоден його успіх (навіть найменший) не повинен залишатися без твоєї уваги та похвали. Скажи дитині, як ти нею пишаєшся, поаплодуй їй. Розкажи про досягнення карапуза татові, бабусі, дідові – нехай вони теж похвалять крихітку. Мамина похвала й позитивні емоції – кращий стимул для дитини в опануванні нових навичок.

– Не порівнюй свою дитину з іншими дітьми. Якщо твій карапуз ще не навчився ходити, а його ровесники вже впевнено тупотять по дитячому майданчику, не свари його, не порівнюй з іншими дітьми. Така твоя поведінка не принесе очікуваного результату, а, навпаки, призведе до того, що малюк перестане тобі довіряти, втратить почуття безпеки.

Дозволь експериментувати

Карапузові подобається маніпулювати предметами, розбирати їх на частині, пробувати на смак. Так він пізнає світ.

– Пропонуй йому цікаві іграшки. Вони повинні підходити йому за віком – не купуй іграшки на виріст. І не сподівайся, що дитина гратиметься новою іграшкою сама. Пам’ятай, що навіть дуже модна і дорога іграшка не принесе очікуваного результату, якщо мама не приєднається до гри.

– Не злися, коли він кидає на підлогу предмети. Малюк робить це не на зло тобі. У такий спосіб він пізнає зв’язок між своєю дією та її наслідками.

– Дозволь дитині самостійно їсти. Навіть якщо більшість вмісту тарілочки потрапляє на стіл, одяг, підлогу. З кожним днем руху дитини будуть більш спритними й вмілими. І невдовзі вона навчиться віртуозно користуватись ложкою, виделкою та чашкою.

– Зацікав карапуза ліпленням і малюванням. Почніть із малювання пальчиковими фарбами. Йому достеменно сподобається таке заняття. Що стосується ліплення, найдоречніший матеріал для юних скульпторів-початківців – тісто або спеціальний пластилін на основі хлібної м’якушки. Якщо карапуз спробує ці матеріали на смак, з ним не станеться нічого поганого.

Розмовляй, співай, читай

Малюк чує мамину мову і завдяки цьому навчається розрізняти інтонації, запам’ятовує нові слова, пробує промовляти свої перші звуки та склади.

– Якнайчастіше розмовляй із дитиною. Використовуй для цього будь-яку можливість: коли годуєш її, переодягаєш, купаєш, міняєш підгузок. Говори про повсякденні речі (наприклад: «Зараз ми одягнемо оцю жовтеньку кофточку та сині штанці, поїмо супчик, а потім підемо гуляти»). 

– На прогулянці розповідай про те, що ви бачите. Розглядайте дерева, квіти, птахів, тварин. Можете пограти у звуконаслідувальні ігри (наприклад: «Дивися, кішечка побігла. Вона каже: « мяу-мяу». Повтори, як розмовляє кішка?»)

– Говори правильно
. Не переходь на «пташину» мову, не сюсюкай, усі слова вимовляй чітко та правильно.

– Читай дитині книжки. Коли малюк слухає казки та віршики, він не лише збагачує свій словниковий запас, а й розвиває уяву, дізнається багато нового й цікавого. Книжки підбирай за віком карапуза. І не забувай про те, що вони обов’язково повинні бути з яскравими барвистими картинками. Дитині легше сприймати прочитаний текст, якщо він доповнений візуальними образами.

– Співай пісеньки. Колискові – на ніч, веселі пісеньки з мультфільмів – щоб розважити малюка. Згодом він почне повторювати слова улюблених пісень.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *