Знеболювання пологів – доволі грубе втручання в природній процес пологів. Але існує ціла низка медичний рекомендацій для такого втручання (читай про цей тут).
Сьогодні ми розкажемо про один із найпоширеніших методів знеболювання – епідуральну аналгезію.
Епідуральна аналгезія – це введення знеболювальної речовини в простір перед твердою мозковою оболонкою, що оточує спинний мозок. Цей метод не викликає у породіллі сонливості, не супроводжується пригніченням свідомості, не впливає на функцію дихання дитини, ефект знеболювання триває 4-6 годин. Тобто знеболюється не лише сам процес пологів, але й період переймів.
У чому переваги епідуральної аналгезії?
– безпека методу: допуск до цього типу знеболювання мають лише висококласні фахівці, що унеможливлює поранення спинного мозку. (Цією можливістю найчастіше лякають породілей люди, які далекі від медицини);
– ясність свідомості породіллі;
– тривалий період знеболювання та можливість повторного введення ліків, якщо пологи затягуються;
– якщо виникає необхідність проведення кесаревого розтину, можна використовувати цей метод знеболювання і під час цієї операції.
Недолік методу
Породілля може відчути біль у випадку, якщо вплив анальгетика закінчився. Тоді лікар вводить ліки ще раз. Тому протягом останніх років є поширеною так звана продовжена епідуральна аналгезія пологів, коли постійний знеболювальний ефект досягається безперервним введенням місцевого анастетика за допомогою спеціальної одноразової мікроінфузорної помпи. Ці помпи мають малий розмір і вагу, тож не обмежують рухів породіллі.
Додатковий плюс мікроінфузорної помпи – те, що породілля може сама дозувати введення ліків відповідно до своїх відчуттів. Контрольований породіллею вид аналгезії поширений за кордоном, оскільки в цьому випадку посилюються індивідуальні особливості організму людини ( зокрема – больовий поріг, висота якого у різних людей різна).
Коли застосовується епідуральна аналгезія?
Звичайною практикою вважається починати епідуральну аналгезію, коли в породіллі шийка матки відкрита на 4-5 см при регулярній родовій діяльності.
Чи впливає епідуральна аналгезія на плід?
Згідно з дослідженнями, епідуральна аналгезія негативного впливу на здоров’я малюка не має.
Кому епідуральна аналгезія протипоказана?
– жінкам, у яких є проблеми зі згортанням крові;
– мамам, у яких в організмі наявна інфекція;
– тим породіллям, у кого спостерігаються гнійничкові висипи в ділянці майбутньої пункції (область попереку);
– тим, у кого є важкі невротичні захворювання.
А ти хотіла б знеболити пологи?
Джерело: lady.tochka.net