Малюк погано набирає вагу. Знайди причину цього

Малюк погано набирає вагу. Знайди причину цього - INFBusiness

Малюки зобов’язані бути пухленькими! З товстенькими щічками та ручками-ніжками, наче перетягненими ниточками. Якщо ж дитина із пелюшок худорлявий, отже, маємо проблему! Твоє занепокоєння може бути абсолютно марним. У будь-якому разі, ти завжди можеш внести в раціон або розпорядок дня деякі зміни, щоб усе налагодилося. От основні причини того, чому малюк погано набирає вагу.

Причина 1. Малюк не наїдається молоком

Це можливо навіть у тому випадку, якщо дитина півдня проводить біля твоїх грудей. Причин може бути кілька: карапуз погано ссе, засинає в процесі їжі, в тебе недостатньо молока. Щоб дізнатися, скільки молока випиває карапуз за один раз, зважуй його до годування та після, а показники записуй. Потім обов’язково покажи свої записи педіатру. Якщо з’ясується, що дитина з’їдає менше норми, лікар навчить тебе правильно прикладати дитинку до грудей, за необхідності порекомендує засоби, які посилюють лактацію. У деяких випадках лікар може порекомендувати догодовувати малюка сумішшю (якщо дитині менше чотирьох місяців) або овочевим пюре (після 4-5 місяців).

Пам’ятай! Дитина на штучному вигодовуванні теж може не наїдатися. Іноді малюкові необхідна більша порція, ніж рекомендовано в його віці. Якщо дитина погано набирає вагу, записуй, скільки суміші вона з’їдає за добу. Педіатр проаналізує твої записи і, можливо, порекомендує збільшити порцію або змінити суміш.

Причина 2. Спадковість

Іноді малюкам «дістається» фігура бабусі. Або мами, тітки, дядька. Зріст і вага значною мірою залежать від генів. Якщо ти і твій чоловік – стрункі й невисокі, у вашого спадкоємця, швидше за все, теж буде схожа комплекція (хоча бувають і винятки). Якщо малюк народився невеликим, але він здоровий і стабільно набирає вагу (навіть менше, ніж передбачає усереднена норма), не варто непокоїтись.

Пам’ятай! Худенькі діти більш рухливі та спритні. Дуже часто вони відзначаються більш міцним здоров’ям, ніж їхні ровесники-здоровані.

Причина 3. Йому не подобається смак нових продуктів

Багато дитинок категорично відмовляються змінювати груди або пляшечку на ложку. Вони відмовляються від фруктових і овочевих пюре, сирка, кашок. Якщо малюк із перших днів введення прикорму вередує та відмовляється їсти, не переживай. Будь послідовною і пропонуй йому страви прикорму щодня – рано чи пізно дитині сподобається доросла їжа і вона залюбки нею поласує.

Пам’ятай! У жодному разі не здавайся та не відмовляйся від введення прикорму. Після шести-семи місяців одного материнського молока недостатньо для нормального зростання та розвитку малюка. Йому потрібно більше калорій, вітамінів, поживних речовин. Якщо не ввести прикорм вчасно, в карапуза може ослабшати імунітет і навіть розвитися анемія.

Причина 4. Ти неправильно склала раціон

І навіть не підозрюєш про це! Може, в дієті твого карапуза бракує жирів? Ти повинна додавати 3-5 г рослинної олії або вершкового масла на 100 г овочевого супу. Якщо малюк погано набирає вагу, ця кількість може бути більшою. Худеньким карапузам масло рекомендується додавати також у кашки та деякі десерти. Також причиною недостатньої ваги дитини може бути одноманітний раціон і надто велика кількість цукру в стравах, які ти їй пропонуєш (цукор погіршує процес засвоєння організмом корисних речовин).

Пам’ятай! Якщо твій малюк вирізняється стрункістю, не давай йому часто соків (особливо з м’якоттю). Вони доволі калорійні: у 100 мл близько 40-60 ккал. Але це – їх «мінус». Адже після них дитина може відмовитися від основного прийому їжі.

Причина 5. Карапуз дуже рухливий

Якщо малюк не може спокійно всидіти на одному місці, він постійно повзає, перевертається, активно махає ручками та ніжками, то він, безперечно, витрачає на це багато енергії. Відповідно, жирок не встигає відкладатися, оскільки отримані з їжею калорії швидко витрачаються

Пам’ятай! Якщо твій шустрий малюк повільно набирає вагу, але при цьому рідко хворіє, добре розвивається та перебуває в прекрасному настрої, переживати немає про що.

Причина 6. Малюк хворий

Якщо дитина добре розвивається і зненацька перестає набирати вагу, необхідно поговорити про це з педіатром. Іноді причиною такого явища можуть бути деякі захворювання (наприклад, муковісцидоз, целіакія).
Причиною погіршення апетиту та малої ваги може стати наявність в організмі маляти паразитів.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *