Людмила Жук, Павло Стецюк
“Вони всі мріють про родину”. Так кажуть батьки, які взяли під своє виховання дітей, що з певних причин втратили батьківське піклування. У Рівному відбувся захід що популяризує виховання дитини у сімейній формі та відмову від будинків інтернатів. Називається він «Жива книга»: відверті історії порятунку дітей від інтернатів. Більше про це далі у сюжеті.
Андрій Матвійчук прийомний батько. Каже, перша думка про взяття опіки над дітьми які втратили батьківське піклування з’явилася давно. Згодом його мрія здійснилася. Зараз чоловік має шість прийомних дітей. Пригадує, перший хлопчик якого взяли на усиновлення звати Саїд.
Окрім прийомних Андрій має і п’ять рідних дітей. Каже, між ними серйозних конфліктів немає. Великою сім’єю проживають у приватному будинку в місті Костопіль. Загалом Рівненщина налічує 9 патронатних сімей. Одна з таких – Сєркови.
У подібних сім’ях за правилами діти перебувають від трьох до шести місяців. За родиною, з якої вилучили дитину ведеться нагляд, якщо ж вони поліпшують своє становище, то дітей повертають до біологічних батьків. В більшості випадків так і відбувається. Разом з тим, Олексій, каже, в патронатних сім’ях, дітки адаптовуються швидко.
Діє в області й 23 будинки сімейного типу. Виховується в них 136 дітей. В селі Ново Українка в такому форматі виховується 12. Орися, розповідає, окрім своїх біологічних дітей за час функціонування будинку сімейного типу виховала 38 прийомних. Каже, найбільше вилучених дітей з сімей, де зловживають алкоголем. Та є й ті, від яких відмовляються одразу у пологовому будинку.
Прийомні батьки, патронатні сім’ї, вихователі у будинках сімейного типу змогли зустрітися у межах заходу під назвою "Жива книга": відверті історії порятунку дітей від інтернатів. Обговорювали стереотипи що зупиняють людей взяти собі на виховання дитину.
Загалом в Рівненській області охоплені 95% дітей, які втратили родину.
Читайте також: Відомо коли у Рівному розпочнеться опалювальний сезон
Источник: www.rivne1.tv