На Рівненщині засуджений обрав службу у ЗСУ замість колонії (ВІДЕО)

Ірина Філіпчук, Андрій Дейнега

На Рівненщині засуджений обрав службу у ЗСУ замість колонії (ВІДЕО) - INFBusiness

Мобілізація ув’язнених. З 2024 року чинності набрав закон, згідно з яким ув’язнені можуть приєднатись до лав ЗСУ. Для цього вони проходять перевірку в декілька етапів, медичний огляд та спілкуються з рекрутерами. Таку процедуру провели і для одного з добровольців в Городищенській виправній колонії, що поблизу Рівного. Тож як проходить відбір та відбувається мобілізація ув’язнених – дивіться далі, у сюжеті.

Був засуджений до ув’язнення, але вирішив присвятити себе захисту нашої держави. У Городищенській виправній колонії провели мобілізацію одного із засуджених.

Ввирішив долучитися, бо багато знайомих моїх та товаришів воює, і я вирішив не сидіти осторонь, прийняти участь. Зі сторони адміністрації все було нормально, дозволили побачитись з військовими, дозволили вибрати бригаду, – розповідає Сергій, мобілізований ув’язнений.

Все відбувається згідно чинного Закону про добровільну мобілізацію засуджених. Для цього потрібно виявити бажання та подати відповідну заяву для адміністрації установи, де ув’язнений відбуває покарання. І можливість ця затребувана. До прикладу, в Городищенській виправній колонії, що поблизу Рівного, Сергій став 98-им вязнем, хто вже незабаром долучиться до війська замість того, аби відсиджувати термін.

Відбір іде як в яку бригаду, віджимання, присідання, як мінімум треба показати, щось зробити, щоб була якась фізпідготовка, а зі сторони адміністрації – вона все надає, ВЛК, ТЦК, психологічні тести можна пройти, – каже Сергій.

Доєднатись до захисників Сергій хотів ще з початку судових процесів, але феміда відхиляла його бажання. Чоловіку все ж присудили 5 років відбування покарання в колонії. Після почутого вироку Сергій знову виявив бажання приєднатися до війська. Загалом весь шлях від ув’язненого до мобілізованого зайняв у нього 1,3 роки.

Бригада нормальна, можна так виразитись, на виду на слуху, як то говорять, тому вирішив іти в ту бригаду, але не можу говорити в яку, – каже Сергій.

Але мобілізуватися може далеко не кожен. Для цього потрібно пройти ряд відповідних етапів. Спочатку засуджений проходить медичний огляд в колонії, після саме ВЛК, далі спілкування з представниками військових частин, які проводять рекрутинг. Коли частина обрана, приходить письмове оповіщення про відповідне рішення. Тоді збирають усі документи ув’язненого, та виготовляють військово-обліковий квиток. І вже після цього проходить трирівневий психологічний відбір, та отримується сертифікат нарко-психдиспансеру.

Коли вже ці всі документи зібрані, ми проводимо свою комісію, і на підставі нашої комісії матеріали готуються до суду, а суд це також черговий етап, де суд може задовільнити, або не задовільнити. При позитивному рішенні суду, приходить до нас відповідний документ, і на 8 день, відбувається те що ви сьогодні бачили, це звільнення вже до лав ЗСУ, – каже Вадим Ярмощук, заступник начальника по соціальній роботі в державній установі Городищенська виправна колонія.

Працівники колонії розповідають, що засуджених приймають лише у піхоту, і вони цілком усвідомлено йдуть на цей зважений крок, який би строк ув’язення у них не був. Варто зауважити, що серед таких чоловіків уже є і загиблі і ті хто перебувають у полоні, але від того менше бажаючих вступити до лав ЗСУ не стає.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *