Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль підписав розпорядження, яким затвердив нові критерії для визначення підприємств критично важливими для національної економіки та потреб громад. Критерії погоджені із Міноборони та Мінекономіки. Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.
Нагадаємо, механізм визначення підприємств критично важливими встановлений Критеріями та Порядком, які затверджені Постановою КМУ №76 від 27 січня 2023 року (зі змінами).
Вказаний порядок передбачає, що підприємства для отримання статусу критично важливого повинні підтверджувати відповідність критеріям. Уряд встановив 8 таких критеріїв.
Загалом як і раніше, щоб вважатися підприємством, що має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади в особливий період, потрібно відповідати 3-м критеріям зазначеної постанови КМУ.
Обов’язковими критеріями Кабміну відтепер є:
? нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (окрім державних і комунальних підприємств);
? відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.
Рівненською ОДА розроблено та погоджені із Міноборони та Мінекономіки критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки чи потреб громад.
Отож, щоб відповідати вищезазначеним критеріям Постанови, підприємству потрібно мати два або більше критерії, затверджених розпорядженням Рівненської ОДА від 24.12.2024 №752, а саме:
1) виготовляє критично важливі товари, чи поставляє продукцію для потреб оборони;
2) немає заборгованості та сплатило до бюджету не менше 75 тис. грн ПДФО за звітний квартал;
3) віднесене до об’єктів критичної інфраструктури;
4) залучене до виконання заходів мобілізаційної підготовки;
5) здійснює спецперевезення для потреб ЗСУ;
6) експортує за кордон;
7) здійснює с/г діяльність на площі від 10 до 40 га або має середню кількість працівників не менше 5 осіб;
8) здійснює діяльність у сферах: виробництво, переробка та збут (експорт) с/г продукції; виробництво та/або постачання добрив, пестицидів, насіння та/або садивного матеріалу, с/г техніки, обладнання і запасних частин до них; забезпечення виробничо-технологічних процесів з приймання, очищення, сушіння, зберігання, переробки зерна, олійних та зернобобових культур, продуктів їх доробки; виробництво та реалізація харчів, напоїв та тютюнових виробів; рибогосподарська діяльність.
9) виконує договори з будівництва, реконструкції, ремонтів, експлуатаційного утримання доріг у межах Рівненської області, а також будівництва об’єктів для потреб цивільного захисту, тероборони, соціального чи медичного спрямування, об’єктів транспортної інфраструктури, а також задіяне на роботах щодо усунення наслідків руйнувань тектонічного чи військового походження;
10) техніка та працівники якого включені до виробничих бригад регіональної інженерної спеціалізованої служби;
11) підприємство державної або комунальної форми власності, засновником якого є Рівненська ОДА, облрада, сільські, селищні, міські ради, або підприємство іншої форми власності, основним видом діяльності якого є: електропостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, збирання/оброблення/ видалення відходів;
12) підприємство державної або комунальної форми власності, яке провадить діяльність у сфері: охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соцзахисту, засновником якого є Рівненська ОДА, обласна рада, сільські, селищні, міські ради; або утримується за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надає безоплатні послуги, необхідні для життєдіяльності населення громади.
13) провадить діяльність з торгівлі пальним;
14) здійснює діяльність із зберігання та складування товарів;
15) має діючі договори з НСЗУ за програмою медичних гарантій про реімбурсацію ліків.
Загальний алгоритм подальших дій передбачає: подання документів до обласної військової адміністрації, адміністрація перевіряє на відповідність критеріям та дає офіційну відповідь. При цьому обов’язково зазначаються контактні дані (електронна адреса, телефон).
Статус критично важливих, який було надано підприємствам рішенням Рівненської ОДА, є чинними до завершення строку їх дії, але не пізніше ніж до 28 лютого 2025 року.
Источник: www.rivne1.tv