На Сарненщині зростає кількість випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та туберкульозу

На Сарненщині зростає кількість випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та туберкульозу - INFBusiness

У Сарному відбулась координаційна нарада, на якій порушили питання питання про зростання кількості випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та активного туберкульозу.

Про це повідомили у Сарненській райдержадміністрації.

Відомо, що за останні півроку виявлено 30 позитивних результатів досліджень на ВІЛ-інфекції та 112 випадків активного туберкульозу.

"Питання зменшення ризиків та недопущення поширення ВІЛ-інфекції/СНІД, туберкульозу завжди залишається важливим. Об’єднання зусиль місцевих закладів охорони здоров’я, органів влади та громадськості – ключ до формування потужної відповіді на ці виклики", – зазначила заступниця голови Сарненської районної державної адміністрації Любов Мацигон.

Лікар–інфекціоніст поліклініки КНП « Сарненська ЦРЛ» Зоряна Кіранчук повідомила, що відповідно до проведеного аналізу в розрізі громад за 2023 рік проведено 7837 досліджень на ВІЛ-інфекції 30 з яких мали позитивний результат.

Також, в порівнянні з 2022 роком, у районі відзначається зріст захворюваності населення на туберкульоз. Кількість хворих за останні 9 місяців становить 85 осіб. За аналогічний період 2022 року було підтверджено 47 випадків.

Ще на обговоренні було винесене питання про налагодження співпраці з закладами охорони здоров’я та закладами освіти щоб досягти спільного результату з питань вакцинації в районі. Оскільки значний відсоток невакцинованого населення – це дитяче населення.

Фахівці отримали завдання з посилення проведення заходів, спрямованих на своєчасне виявлення випадків туберкульозу та ВІЛ-інфекції серед осіб з ризиковими факторами,а також у внутрішньо переміщених осіб в Сарненському районі.

Читайте також: У день боротьби зі СНІДом рівняни безкоштовно проходили швидкий тест на антитіла (ВІДЕО)

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *