Владислав Стецюк, Олег Шаламай
Окутане містикою та страхом. Мова про День усіх святих, або його популярніша назва Геловін. Це моторошне свято відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Атрибутика та традиції прийшли в Україну з західних країн. Чи відзначають це свято рівняни та що про Гелловін думають священники, далі у сюжеті.
Ліхтар Джек, страшні маски та прикраси. Мова про наймістичніше свято осені – Гелловін. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада межа між світом живих та мертвих зникає.
Це повір’я виникло ще у язичницькі часи в кельтів. У цей день вони святкували перехід від літа до зими.
Історик Микола Бендюк розповідає, саме ніч перед днем всіх святих і називають Гелловін. І у ті часи теж люди переодягались в жахаючі костюми, однак не для розваги.
Священник Петро Мартинюк каже, Гелловін не приносить користі душі. Й людина не повинна ототожнювати себе зі злими силами.
В Україні Геловін почали відзначати відносно нещодавно, але він швидко завоював популярність серед молоді та дітей. Костюмовані вечірки, прикраси у вигляді гарбузів стали невід’ємною частиною святкування. Тому попит на Гелловінську атрибутику великий.
Ми вирішили запитати рівнян, чи відзначають вони Гелловін та як ставляться до такого свята.
В Україні теж є подібні традиції з Гелловінськими. Зокрема, на Різдво ходять вертепами, а на щедрівки теж одягаються в різноманітні костюми. До слова, Гелловін зі своїми традиціями поширений в США, Канаді, та Великій Британії.
Источник: www.rivne1.tv