Людмила Жук
Серед постраждалих — діти. З початку року на Рівненщині вже зафіксовано декілька випадків травмувань внаслідок контакту з вибухонебезпечними предметами. Що найчастіше виявляли піротехніки і як діяти в подібних випадках — розповідаємо далі.
Ручні гранати, вибухівка, піротехнічні засоби, а також підозрілі сумки й валізи — саме такі небезпечні знахідки виявляли та знищували рівненські піротехніки упродовж 2025 року на території області.
Сапер повинен глибоко розуміти конструкцію та принцип дії різних видів боєприпасів, щоб ефективно їх знешкоджувати й не спричинити додаткової небезпеки. Найчастіше ж на території області виявляють саме боєприпаси часів Другої світової війни.
Із початком повномасштабного вторгнення почастішали випадки жартів або неправдивих викликів про виявлення вибухонебезпечних предметів. За подібні дії наразі не передбачено кримінальної чи адміністративної відповідальності. Втім, правоохоронці зобов’язані перевіряти кожне таке повідомлення. Окрема категорія — анонімні заяви про загрозу вибуху: лише у 2025 році фахівці здійснили 371 виїзд за такими викликами.
З початку року на Рівненщині вже зафіксовано випадки травмувань внаслідок контакту з вибухонебезпечними предметами. Серед постраждалих — і діти. Фахівці закликають громадян суворо дотримуватися правил безпеки при виявленні небезпечних предметів.
Додамо, вибухотехніки ДСНС долучаються й до розмінування деокупованих територій. Лише цьогоріч вони проводили роботи в Херсонській, Харківській та Миколаївській областях.
Источник: www.rivne1.tv