Нема світла: чим зайняти дітей під час відключення електрики

Нема світла: чим зайняти дітей під час відключення електрики - INFBusiness

Війна в Україні, на жаль, продовжується. І під прицілом у ворога зараз перебуває енергетична система країни. Внаслідок цього українці годинами сидять без світла. Непросте випробування, особливо дітей. Але якщо заздалегідь продумати, у що з ними можна пограти в темряві, то цей темний час може подарувати їм найсвітліші спогади.

Граємо разом

Звичайно, перше, що спадає на думку, коли замислюєшся про ігри в темряві, — це театр тіней. Для його організації знадобиться лише ліхтарик, біла стіна, фантазія та спритність рук, за допомогою яких ти та діти можуть зображати різних тварин.

 • Сімейний театр

Можна підійти до цієї справи з великим ентузіазмом і заздалегідь підготувати фігурки персонажів з різних казок. Для цього необхідно взяти книжку з великими ілюстраціями, обвести за контуром зображення персонажів, вирізати їх та прикріпити до дерев’яних шпажок. Все, “актори” для сімейного театру готові і можна творити та витворяти. Причому цікаво йти не заздалегідь відомим сюжетом, а придумати свій, оригінальний. У вигадуванні, звичайно, краще підключати всю родину. І в цьому допоможе наступна гра, в яку легко можна грати у темряві. 

Нема світла: чим зайняти дітей під час відключення електрики - INFBusiness

Театр тіней не дасть засумувати ні дітям, ні дорослим © freepik.com

 • “Сімейка Грим”

Звичайно, можна читати казки і з ліхтариком. Причому особливе задоволення принесе дітям, якщо ви всі разом зробите халабуду з ковдри і заберетеся в неї з гарною книжкою. Але довго так не посидиш: очі швидко втомлюються читати у темряві. І тоді на допомогу прийде фантазія.

Запалюємо свічки, сідаємо поряд і починаємо разом вигадувати свою історію чи казку, не ставлячи жодних обмежень. Один починає, інший підхоплює і так народжується унікальна історія. Коли з’явиться світло, діти потім можуть намалювати до неї ілюстрації. 

 • “Світлофор”

Ця гра — аналог старої-доброї “Море хвилюється раз”. Ведучий стає біля протилежної від учасників стіни, вимикає ліхтарик та каже “Зелене світло”. І в цей момент учасники починають рухатись у його бік. У будь-який момент ведучий включає ліхтарик і каже: “Червоне світло”. Усі повинні зупинитися та завмерти. Той, кому це не вдається, повертається на вихідну позицію. Перемагає той, хто першим добіжить до ведучого.

Нема світла: чим зайняти дітей під час відключення електрики - INFBusiness

Карти, що світяться в темряві, допоможуть не занудьгувати © freepik.com

 • “Вгадай, що це”

У будь-якому домі, де ростуть діти, завжди багато коробок, у яких звалені різні іграшки. У темряві можна дістати один із таких “скарбів” і навпомацки визначати, що вийняли з коробки.

Ідеї для самостійного проведення часу

При всьому бажанні дорослі не можуть розважати дитину кілька годин поспіль. Тому необхідно продумати, чим вона буде займатися під час відключення світла самостійно. 

 • Електронні додатки для дистанційного навчання

Навчання у воєнний час ніхто не скасовував. Міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі національного марафону назвав електронні програми для дистанційного навчання. Їх можна освоювати, доки немає світла і без інтернету. Це: 

 • “Електронна бібліотека” на порталі Модернізації змісту освіти. Вона містить 1335 підручників із 1 по 11 клас; 
 • Видавництво “Ранок” – учням та педагогам надали відкритий доступ до електронних підручників для 1 – 5 класу; 
 • компанія EdPro відкрила до 1 грудня безкоштовний доступ до електронних підручників; 
 • на платформі “Українська школа онлайн” є 2500 навчальних курсів. До кінця року завантажать ще 1000; 
 • також запустили додаток “Вівчаю. Не чекаю”. Воно дозволяє за умов відсутності інтернету учням 1 – 4 класів освоювати контент.
  • Наукові експерименти

  Наразі продається багато різноманітних наборів для дитячих наукових експериментів. Є й такі, які можна влаштовувати у темряві, бо вони світяться. А можна й самостійно таке організувати. Наприклад, зробити помідор, який світитиметься у темряві. 

  Для його виготовлення знадобляться: 

  помідор;

  коробка сірників;

  відбілювач «Білізна» або інший засіб для чищення, що містить гіпохлорит натрію;

  шприц;

  10 таблеток гідропериту;

  вода;

  глибока чаша для змішування інгредієнтів.

  Спочатку потрібно очистити сірку з 10-12 сірників. Потім до неї додати засіб для чищення, перемішати. Отриману суміш ввести за допомогою шприца у помідор. Також потрібно розвести таблетки гідропериту в 15 мл води, вийде 30-відсотковий розчин перекису водню. Його також потрібно ввести у помідор.

  Всі ці маніпуляції можна проводити із ліхтариком. Потім його можна вимкнути і помідор повинен світитися.

  Раніше ми писали про те, як виховати впевнену в собі особистість. 

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *