П’яна дитина? Що робити?

П'яна дитина? Що робити? - INFBusiness

По-перше, не треба втрачати голову та влаштовувати істерику. Якщо дитина прийшла додому напідпитку, отже, були особливі причини. Було б непогано їх з’ясувати, а потім спокійно допомогти своєму підрослому чаду позбутися наслідків.

Чому вони це роблять?

Для дівчаток найчастіше причиною п’янства є нещасна закоханість. Перше кохання, як правило, приносить розчарування, от і намагається ваша юна красуня втопити своє горе у вині. Так вони наслідують своїх улюблених телевізійних героїнь, які красиво страждають із келихом спиртного в руці.

Хлопчики зазвичай самостверджуються за допомогою алкоголю. У компанії заведено «пити як мужик». А іншим способом заробити авторитет складніше. От і змушений ваш нащадок «бухати», щоб не стати « мамієм» і «дівчиськом».

Ще одна причина і для тих, і для інших – банальна цікавість. Усім підліткам хочеться скоріше стати дорослими, пізнати світ у всіх його барвах. А про культуру пиття їм ще не розповіли. Він лише спробував, а в результаті на ногах втриматися не може.

Нерідко в алкогольній залежності дитини винні й самі батьки, які показують поганий приклад. Із дитинства наливають трішечки, щоб цокнутися, люблять випити при дитині, наочно демонструючи, як боротися з поганим настроєм, депресією та втомою.

Як із цим боротися?

У будь-якому разі не треба влаштовувати розбірок і скандалів. Постарайтеся спокійно поговорити з підлітком і з’ясувати причину поганої поведінки. Закоханій дівчинці поясніть, що алкоголь не допоможе повернути або завоювати коханого. Хлопчикові розкажіть, що авторитет можна заробити й іншими, більш корисними методами.

Не бійтеся розмовляти з дитиною і на тему «культури пиття». Нехай вона знає, що, коли та в якій кількості можна й треба пити. Розкажіть, що навіть від невеликої кількості алкоголю можна втратити контроль над собою.

Як поводитися, якщо ваша дитина повернулася додому п’яною?

10 правил поведінки для батьків

1. Організм дитини може дуже важко реагувати навіть на невеликі дози спиртного. Переконайтеся, що підліток у безпеці, а його здоров’ю ніщо не загрожує .  

2. Якщо ви відчуваєте небезпеку – неодмінно викликайте «швидку»!

3. Не варто влаштовувати розбір польотів із п’яною дитиною. Краще нагодуєте її та вкладіть спати. А всі розмови відкладіть до ранку. А вони повинні бути серйозними!

4. Зберігайте спокій. Жодних істерик, скандалів і тілесних покарань. Не робіть цих помилок.

5. Контролюйте себе. У цій ситуації допомогти може лише людина при здоровому розумі. Випийте чаю, віддихайтесь, полічіть до сотні.

6. Не читайте «негативних нотацій». Забудьте фрази на зразок «я так і знала, що ти зіп’єшся», «ми й не думали, що з тебе виросте алкоголік» тощо.

7. Згадайте себе в її віці. Достеменно, ви також пробували алкоголь. Можливо, це була проста цікавість, а не бажання зруйнувати життя батькам?

8. Не удавайте, що нічого не сталося. Наступного дня ви повинні спокійно й тактовно прояснити ситуацію та пояснити своїй дитині, в чому її помилка.

9. Під час розмови оцінюйте сам учинок, а не особистість дитини.

10. Пияцтво – не привід для співчуття, і воно не звільняє від необхідності виконувати свої домашні обов’язки. Ваша дитина не хвора, а здійснила негарний вчинок.

І насамкінець очевидна для всіх порада: любіть вашу дитину в будь-якому вигляді! І тільки так ви зможете допомогти їй вирішити всі проблеми.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *