“Правило світлофора”: психологи радять розподіляти сфери відповідальності з дітьми

"Правило світлофора": психологи радять розподіляти сфери відповідальності з дітьми - INFBusiness

Виховання у найсуворіших правилах або повна вседозволеність можуть негативно позначитися на психоемоційному стані дітей. Тому батькам варто вдатися до так званого “правила світлофора”, розповідає гештальт-терапевтка Галина Зарипова у Telegram-каналі “Психологічна підтримка”. За словами Зарипової, для початку потрібно розділити сфери відповідальності між тобою та дитиною на три умовні зони: зелену, жовту та червону.

Зелена зона

Це зона відповідальності дитини. Пропиши у її межах правил, ситуації та обставини, коли дитина може приймати рішення самостійно.

Жовта зона

Це сектор з правилами, які можуть змінюватися для дитини в залежності від ситуації або рішення, за якими дитина повинна порадитися з батьками.

Червона зона

Сектор, у якому всі рішення ухвалюють лише батьки. У цьому секторі зібрані правила, які безпосередньо стосуються безпеки дитини та її здоров’я.

На що звернути увагу?

Якщо у твоєму списку більше правил у червоному секторі, то, можливо, у тебе занадто багато заборон і їх можна поділити. Якщо багато жовтого — можливо, твої правила надто умовні. Тоді добре було б їх чіткіше формулювати. Що стосується правил у червоному секторі — для дитини вони повинні бути непорушними і такими, в яких дитина ніколи не сумнівалася б. Спробуй пояснити, якими можуть бути наслідки недотримання цих вимог.

Раніше ми розповідали, як батьки впливають формування характеру дітей.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *