Ольга Данілюк, Олег Шаламай
Різдвяний піст. Він розпочинається 15 листопада за новим календарем. Триватиме до 24 грудня. А уже 25 числа віряни святкуватимуть Різдво Христове. Священники кажуть дотримуючись усіх правил посту християни таким чином зміцнюють свій зв`язок з Богом. Але чи усім можна постити та як правильно це робити, дивіться у наступному сюжеті.
В піст ми рекомендуємо входити поступово. Виключаючи спочатку тваринні жири, білки, молочні продукти. Залишаючи лише зелень, овочі і фрукти, – розповідає Наталія ЛІТВІНЦОВА, сімейна лікарка ЦПМСД "Північний".
За новим календарем 15 листопада розпочинається Різдвяний піст. Полягає він у відмові від м`ясних та молочних продуктів, яєць, макаронів та випічки. Загалом раціон має складатися з сезонних овочів та фруктів, круп, горіхів, бобових та сухофруктів. Однак, дотримуватися його лікарі радять з розумом.
Протягом посту ми рекомендуємо дотримуватись тарілки здорового харчування. Тобто, щоб 50% це складали овочі, зелень, клітковина, обовязково додавати насіння соняшника, рослинні олії. 25% мають бути різні каші, чергувати їх із коренеплодами, макаронами. І 25% це боби, тобто білки рослинного походження, – каже Наталія ЛІТВІНЦОВА.
Під час посту покращується робота шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Оскільки в цей період люди менше споживають жирну і калорійну їжу. Для хворої ж людини утримання від деяких продуктів навпаки погіршить ситуацію.
Піст ми забороняємо для людей, які мають цукровий діабет 1 типу, анемія, люди старші 65 років. Не рекомендується дітям, вагітним жінкам, жінкам, які годують, людям, які перенесли оперативне втручання чи які мають загострення хронічних хвороб, – зауважила Наталія ЛІТВІНЦОВА.
Без фанатизму та посильно для себе ставитися до посту радить і церква.
Не треба фанатизму. Господь каже: "Не жертви, а милостині хочу". Тому хтось може в полегшеній формі поститися, хтось в строгішій. Кожен має відчувати власні сили. Не треба себе виснажувати і проявляти фанатизм. І потрібно пам`ятати, що від цього ми маємо отримувати духовне задоволення, – зазначив ?ВАСИЛЬ МЕЛЬНИК, священник Свято-Воскресенського кафедрального собору ПЦУ.
Священники наголошують, що піст це не лише виключення з раціону певних продуктів. В першу чергу це духовне очищення і зміцнення зв`язку з Богом. Таким чином люди готуються до достойної зустрічі Різдва Христового і Різдвяних свят.
Коли ми просто тілесно можемо на хлібі і воді жити і з сусідом не вітатися то це просто дієта. Треба завжди поєднувати духовний піст з тілесним. Тоді дійсно користь буде максимальна. Користь від посту велика і кожен хто намагався поститися може це засвідчити щодо духовної і тілесної користі від посту, – каже ВАСИЛЬ МЕЛЬНИК.
Завершиться сорокаденний Різдвяний піст 24 грудня. Наступного дня віряни уже святкуватимуть Різдво Христове. Виходити з нього без шкоди для організму лікарі радять поступово. Упродовж кількох тижнів повертатися до свого звичного раціону.
Источник: www.rivne1.tv